Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Adana ve Mersin HDP binalarına bomba..Tuzak kargo ve çiçekle geldi !
Adana ve Mersin HDP binalarına bomba..Tuzak kargo ve çiçekle geldi !

Adana ve Mersin HDP binalarına bomba..Tuzak kargo ve çiçekle geldi !

 

Adana ve Mersin’de HDP İl Başkanlıklarının bulunduğu binalarda bu sabah patlamalar meydana geldi. Binalarda ve parti merkezlerinde hasara yolaçan patlamalar sırasında Adana’da 3 kişi yaralandı. Adana’daki patlama kargo paketinden, Mersin’deki ise dün gönderilen çiçeğin patlaması sonucu gerçekleşti. Yaralılar var.

Mersin’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) il teşkilatının bulunduğunu binadan büyük bir patlama sesinin duyulduğu bildirildi. Aynı dakikalarda Adana HDP il başkanlığının bulunduğu 3 katlı binanın ikinci katında da patlama meydana geldi.

KARGO PAKETİ PATLADI

HDP Genel Merkezi’nden alınan bilgiye göre Adana’daki patlama gönderilen kargo paketinden kaynaklandı. Adana’daki patlamada HDP Seyhan İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, HDP yöneticileri İbrahim Yakut ve Selahattip Pişkin’in de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.

MERSİN’DE ÇİÇEK BUKETİ PATLADI

Mersin’deki patlamaya ilişkin son bilgileri ise Hürriyet Yazarı Şükrü Küçükşahin bildirdi. Küçükşahin’e göre  Mersin HDP İl Teşkilatı’na dün akşam kargoyla bir çiçek getirilmiş. Sabah parti çalışanları geldiklerinde kargoyu kapıda bulmuşlar. Bir dinleme cihazı olabileceği düşüncesiyle çiçeği terasa koymuşlar. Terasa konduktan 3 dakika sonra da patlama olmuş.

ÇİÇEĞİ TERASA BIRAKMAK FACİAYI ÖNLEDİ

Bu sırada parti binasında 3 görevli varmış. Görevlilerin çiçeği terasa bırakması faciayı önlemiş.

Mersin Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. CHP Mersin Milletvekili adayı Fikri Sağlar ile birlikte kendisi ile konuştuk. İncelemenin sürdüğünü belirten Baştuğ, ölüm ve yaralı olmamasından dolayı sevindiklerini ve olayı araştırdıklarını söyledi. Baştuğ, bunun ötesinde şu anda bir şey söyleyemeyeceklerini belirtti.

Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk de binanın içinde inceleme yaptıktan sonra kapıda bekleyen gazeteci ve partililere bir açıklama yaptı. Türk, bunun bir provokasyon olduğunu belirtti, faillerin bulunması için çağrı yaptı ve toplumu sakin olmaya davet etti. Kendisine geçmiş olsun dileğini ileten Fikri Sağlar da hükümetin bu olayı aydınlığa kavuşturmasını istedi ve barış ortamını bozmak isteyenlerin amacına ulaşamayacağını vurguladı.

PROTESTO EDİYORLAR

Olayı duyan partililerde hemen İl Örgütü’ne akın etti. Bina önüne gelen çok sayıda partili saldırıyı attıkları sloganlarla protesto etmeyi sürdürüyor. Parti yöneticileri ise bina içerisinde incelemelerde bulunmak olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte içeri girdi. Ekiplerin incelemeleri halen devam ediyor.

DEMİRTAŞ MİTİNG YAPACAKTI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı yanındaki alanda miting yapacaktı.

 

 

DHA58325_98504_18052015104628_1358325_98504_18052015104628_11

58325_98504_18052015104628_258325_98504_18052015104628_9hdp-adana-patlama-@ozgurgundem

hdp-adana-patlama-@evrenselgzt

hdp-adana-patlama-@halilimrek

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

İLGİLİ HABER

 

HDP’li Fırat bombalar için kimi suçladı…İşte çok konuşulacak o açıklama !

 

CHP bombaların faturasını Erdoğan ve Davutoğlu’na kesti

 

Çok garip işler..Hükümet HDP’ye saldırılar için öyle bir bakan görevlendirdi ki !

 

Demirtaş Mersin mitingini yapacak mı.. İşte açıklaması

 

HDP’li Önder ve Buldan’dan Erdoğan ve Davutoğlu’na bomba tepkisi..’Sakın kınamayın.Susun yeter’

 

Flaş..Flaş…Görgü tanığı bombayı bırakan saldırganı tarif etti:Uzun boylu, şapkalı…’

 

Etiketler: