Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Neler oluyor …İstanbul’da örgüt, Kayseri’de askeri okul, Elazığ’da dershane operasyonu..
Neler oluyor …İstanbul’da örgüt, Kayseri’de askeri okul, Elazığ’da dershane operasyonu..

Neler oluyor …İstanbul’da örgüt, Kayseri’de askeri okul, Elazığ’da dershane operasyonu..

Paralel Devlet Yapılanması’ iddialarına yönelik Kayseri’de yürütülen soruşturma kapsamında “askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük” yapıldığı gerekçesiyle operasyon başlatıldı.

İSTANBUL’DA DA HELİKOPTER DESTEKLİ OPERASYON

İkinci operasyonun adresi ise İstanbul oldu. Operasyon kapsamında, Sultangazi ilçesinde önceden belirlenen adreslere baskın düzenlendi. Operasyona Özel Harekat polisleri ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verirken, ‘akrep’ olarak tabir edilen zırhlı araçlarda sokak ve cadde başlarında güvenlik önlemi aldı. Operasyonun detayıyla ilgili bilgi verilmedi. Operasyonda gözaltına alınan bazı şüpheliler de sivil araçlarla sağlık kontrolünden geçirilmek için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Polisler eşliğinde sivil araçlardan inen şüpheliler sloganlar atarak hastaneye girdi. Hastanedeki işlemlerin ardından şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

ELAZIĞ’DA DERSHANE OPERASYONU

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında da kayıtlarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 2 dershanede operasyon başlatıldı.

 

DHA

Etiketler: