Cuma , 15 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Flaş…Flaş…Ankara’ya bomba düştü! Genelkurmay’da Özel gitti Akar geldi
Flaş…Flaş…Ankara’ya bomba düştü! Genelkurmay’da Özel gitti Akar geldi

Flaş…Flaş…Ankara’ya bomba düştü! Genelkurmay’da Özel gitti Akar geldi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in sağlık sorunları nedeniyle 15 günlük rapor aldığı öğrenildi.

Uğur Ergan’ın Hürriyet’te yer alan haberine göre Suriye’ye operasyon iddialarının konuşulduğu bir dönemde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in Genelkurmay Karargahı’na gitmediğinin ortaya çıkması başkentte bir anda hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

 

Ancak Orgeneral Necdet Özel’in, sağlık sorunları nedeniyle 15 gün rapor aldığı öğrenildi. Bu süre içinde Genelkurmay Karargahı’na gitmeyecek olan Özel’in küçük çapta bir operasyon geçirebileceği de ileri sürüldü. Askeri kaynaklar, Özel’in sağlık sorunu nedeniyle rapor aldığını doğrularken, rahatsızlığı hakkında bilgi vermekten kaçındılar.

 

Özel’in rahatsızlığından dolayı İstanbul’daki Savunma Fuarı İDEF’e de gitmeyi düşünmediği ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fuara gitmesi üzerine son anda İDEF’e katıldığı öğrenildi. Özel’in raporlu olduğu süre içinde Genelkurmay Başkanlığı’na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek. Orgeneral Özel geçen yıl Temmuz ayında da strese bağlı olarak gözündeki zona nedeniyle bir süre GATA’da tedavi görmüştü.

Etiketler: