Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » HDP’ye bombalı saldırıda önemli gelişme
HDP’ye bombalı saldırıda önemli gelişme

HDP’ye bombalı saldırıda önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik saldırılarla ilgili bir zanlının tespit edildiğini açıkladı. HDP’nin eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, kendisinin ve hükümetin seçim sürecinin huzurlu geçmesi için uğraştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, Cumhurbaşkanlığı konseyi üyeleri ile ortak basın açıklaması yaptı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, pazartesi günü HDP’nin Adana Seyhan ilçe teşkilatı ile Mersin’de il teşkilatına yönelik bombalı saldırıların sorumlularının yakalanıp yakalanmadığına ve kendisine ve iktidar partisine yönelik HDP’den gelen eleştiri ve suçlamalara şöyle cevap verdi:

 

“Öncelikle söylemeliyim ki şu anda İçişleri Bakanlığımız bir kişiyi zanlı olarak tespit etmiş durumda. Bu sürecin başından itibaren sıkıntısı olmayan sükûnet içerisinde suhulet içerisinde bir seçim kampanyasının yürütülmesi çağrısını ben de hükümet de yaptı. Saldırıyla ilgili takibat devam ediyor.”

Erdoğan, Yeni Diyarbakırspor’un, 3. Lig play-off grubunda Denizli’ye elenmesinin ardından çıkan olayları ve Diyarbakırspor’un ligden çekilmesini de eleştirdi.  “Ligden çekilelim. Yerel lig kuralım” ifadelerinin barışa uygun olmadığını da söyledi.

Etiketler: