Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Meğer Erdoğan darbeci Evren’e hayranmış… Evren anlatıyor
Meğer Erdoğan darbeci Evren’e hayranmış… Evren anlatıyor

Meğer Erdoğan darbeci Evren’e hayranmış… Evren anlatıyor

Danıştay’ın kuruluş yıldönümü ve Anneler Günü nedeniyle mesajlar yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbeci  Kenan Evren’in adını bile anmadı. Kenan Evren 20 Ekim 2010 tarihinde Sözcü Gazetesi’ne verdiği röportajında Erdoğan’ın kendisine hayranlık dolu sözler duyduğunu açıklamıştı.  İşte o röportaj:

 

180066773‘BU ÜLKEYE YAPTIĞIM İYİLİKLERDEN SÖZ ETTİ’
“Abdullah Gül Başbakan olmuştu ya… İşte ondan sonra beni ziyaret etmek istemiş… Ben de kendisine randevu verdim. Hatta, Kalender Orduevi’ne makam otosuyla değil… Sivil arabasıyla geldi… Biz de kimseye haber vermeden gizlice içeri aldık. Yarım saat kadar oturdu. Bana saygılarını… Sevgilerini sundu… Bu ülkeye yaptığım iyiliklerden söz etti.”
Bu kez sene 2005…
Erdoğan’ın kendisini en son 2005’te kalp spazmı geçirdiğinde dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’le birlikte GATA’da ziyaret ettiğini de belirten Kenan Evren, kendisinin nikah şahidi, Erdoğan’ın ise nikah memuru olduğu Mehmet Ağar’ın oğlunun nikah töreninde, tören bittikten sonra gerçekleşen ilk görüşmeyi şu sözlerle anlatıyor:
“Oturduğum masaya geldi… Konuştuk… O’na; Devlet Başkanlığım sırasında… Zamanın Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’a yaptığım yardımlardan falan söz ettim. Bunun üzerine Tayyip Erdoğan bana; Ahh Paşam Ahh, dedi… Sizin zamanınızda ben olacaktım ki Belediye Başkanı… Neler neler yapar… Sizin desteğinizle İstanbul’u uçururdum!..”
‘SÖZ KONUSU SİYASET OLUNCA BANA DARBECİ DEDİ’

“Ben de onun Başbakanlık konutuna iki kez gittim. Senin anlayacağın aramız ok iyiydi… Ancak referandum sırasında ‘Darbeci Evren’ olup çıktık… Ama siyaset bu… Hoş görmek lazım… Ben kendisini hala severim… Ondan bir kötülük görmedim… Başbakan olmadan önce de… Sonra da… Hep saygılı oldu…”
KAYNAK: Ertuğrul Akbay/SÖZCÜ