Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » İzmirli Belediye Başkanı’ndan AKP’li Cuma İçten’e tepki: “Kendini bilmez adam!”
İzmirli Belediye Başkanı’ndan AKP’li Cuma İçten’e tepki: “Kendini bilmez adam!”

İzmirli Belediye Başkanı’ndan AKP’li Cuma İçten’e tepki: “Kendini bilmez adam!”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’le ilgili attığı tweetlerle tepki çeken Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in sözlerinin kanını dondurduğunu söyledi. İzmir’e daha önce ‘Faşist’, ‘İnancı zayıf’ yakıştırmaları, ‘Gavur İzmir’ imaları yapıldığını bu kez de ‘Haşhaşi’ dendiğini, tüm İzmirlilerin esrarkeş yapıldığını belirten Kocaoğlu, “Kendini bilmez milletvekili” dediği İçten’e “Bu nasıl zihniyettir. Bu nasıl siyasettir?” diye sordu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen Esatpaşa Mahallesi’nde yaptığı Köprülü Kavşak, törenle hizmete açıldı. Menemen ilçesinin iki yakasını birleştiren ve Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verildiği kavşağın açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağa ve Menemenliler katıldı.

Başkan Kocaoğlu, her gün kürsüden inerken “Ben artık siyaset yapmayayım” dediğini söyledi. Ancak akşam televizyonda haberleri izlediğinde ve sabah gazeteleri okuduğunda konuşmak zorunda kaldığını belirten Kocaoğlu, Diyarbakır AK Parti milletvekili Cuma İçten’in İzmir’de partisine oy istemek için en doğal hakkı olan çalışma yaptığını, ancak kentten ayrıldıktan sonra ise sosyal medyada attığı tweetlerle İzmirlileri eleştirdiğine dikkat çekti. Kocaoğlu, “İzmir’i eleştirmiş. İzmir’i hırpalamaya çalışmış. Onlara da kabul! İzmir’in yaşam biçimine el atmış, İzmirlilere ‘haşhaşi’ demiş. İzmir’e AKP yönetimi tarafından çok sıfatlar eklenmeye çalışıldı. Onları hepiniz biliyorsunuz. ‘Faşist İzmir’ denildi. ‘İnancı zayıf İzmir’ denildi. ‘Gavur İzmir’ ima edildi. En son bomba bizi ‘Haşhaşi’ yaptı.

Tüm İzmirli hemşehrilerimizi esrarkeş yaptı. Bu ne bizim zihniyettir? Bu ne biçim İzmir’e bakıştır? Bu nasıl siyasettir? Ben dün akşam duyduğumda gerçekten kanım dondu. ‘Çok ayıp’ diye tweet attım. İzmirliler için çok ayıp. Siyaset adam gibi, efendice, etik kurallara uygun davranarak, kimsenin işine gücüne, ahlakına, çoluk çocuğuna laf atmadan, yaşam biçimini ırkına, dinine, diline laf atmadan kendi yapacağını, hizmetlerini söyleyerek yapılacak bir iştir. Eğer adam gibi yapıyorsan, eğer genel siyasetçi olarak tüm ülkeyi, 78 milyonu düşünüyorsan, yerel siyasetçiysen Büyükşehir Belediyesi olarak 4 milyon 150 bin tüm İzmirlilere ayın nazardan bakarak, hizmet ediyorsan, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin 150 Menemen’liye, kentlisine köylüsüne aynı nazardan bakıyor hizmet ediyorsa siyaset ulvi bir görevdir. Ama siz siyasete her türlü ticareti, her türlü siyaset, hizmet dışı işleri alet ederseniz siyaset kurumu kirlenir. Siyaset kurumu kirlenince sağlıklı insanlar siyasetten kaçar. Sağlıklı insanları korkutur sindirirseniz, o zaman ülkeyi sağlıksız insanlar yönetir. Sağlıksız insanlar yönetirse ne olur?” dedi

DELİCAN; HAŞHAŞİ YAKIŞTIRMASINI HESABININ SORSUN

Kocaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican’ın Körfez’le ilgili açıklamalarına da yanıt verdi. Körfez’de yüzer çöpleri iki süpürge aracını süpürdüğünü, dalga ve rüzgarın etkisiyle belli kuytu yerlerde toplanan naylon, ot, pet şişe gibi maddeleri gezici ekiplerin toplandığını belirten Kocaoğlu, “Bu İzmir körfezinde her canı sıkılanın o kuytu yerlerde fotoğraf çekeceği bir olaydır. Dün de temizlenmeden önce öyle bir fotoğraf çekmişler. İl Başkanı dâ ‘Körfezde yüzecekti’ diye tweet atmış. Sen onu atacağına, il başkanı olarak İzmirliye ‘haşhaşi’ diyenin peşine düşeceksin! Onun Hesabını soracaksin ki, senin İzmir’de yaşadığın, İzmirli olduğun, İzmir’in yaşam biçimini sindirdiğin ve İzmirliye saygı duyduğun belli olsun. Ona göre de gidip oy isteyeceksin. Gündemi değiştirmek için klasik körfez kıyısında biriken, belki de senin adamlarının attığı bir manipülasyonla İzmir’e haşhaşi diyen kendini bilmez adamın bu davranışını örtbas edemezsin! Kimse sana bunu örtbas ettirmez” dedi.

 

Etiketler: