Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Kadınlar bu kez Mersin’de Erdoğan’a sırtını döndü
Kadınlar bu kez Mersin’de Erdoğan’a sırtını döndü

Kadınlar bu kez Mersin’de Erdoğan’a sırtını döndü

Mersin’de bir grup kadın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Iğdır mitingi sırasında kendisine sırtlarını dönerek protesto gösterisinde bulunan kadınlara yönelik sözlerine tepki olarak, Mersin’de de kadınlar miting öncesi Erdoğan’a sırtlarını döndüler.

‘YİNE KADIN BEDENİ ÜZERİNDEN HAKARET’

Soner Aydın‘ın Demokrahaber‘de yer alan haberine göre, kadınlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin ziyaretine kısa bir zaman kala miting alanına yakın bir noktada sırtlarını dönerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protesto etti. “Kadın düşmanı politikalarınıza söylemlerinize tavırlarınıza tahammülümüz yok #SırtımızıDönüyoruz” pankartı açan kadınlar sık sık “Şiddetinizle barışmayacağız”, “Kadın yaşam özgürlük”, sloganları attı. Burada kadınlar adına kısa bir açıklama yapan Yüksel Kapıkıran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın demokratik haklarını kullanarak kendisini protesto eden kadınlara, yine bedenleri üzerinden hakaret ettiğini söyledi. Açıklamanın ardından kısa bir süre sırtlarını dönen kadınlar alkışlar eşliğinde dağıldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iğdır mitingi sırasında kendisine sırtlarını dönen kadınlara yönelik olarak, “Şimdi geliyorum çok enteresan şurada bir grup, affedersiniz edebim müsaade etmiyor tabi de, sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket varsa, haysiyet varsa, yani zerre kadar kabiliyetiniz varsa siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz. Meydanlarda konuşursunuz. Kalkıp da bu tür tehditlerle bu tür affedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız,” demişti. Erdoğan’ın bu ifadelerinin ardından bir çok kadın derneğinden kendisine tepki gelmiş ve kadınlar #SırtımızıDönüyoruz eylemi başlatmışlardı.

 

Etiketler: