Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Kirli el devrede..Çarşaf giyip puşi takan saldırgan 4 genci kurşunladı..
Kirli el devrede..Çarşaf giyip puşi takan saldırgan 4 genci kurşunladı..

Kirli el devrede..Çarşaf giyip puşi takan saldırgan 4 genci kurşunladı..

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dün balık tutmak üzere Sarum Çayı’na giden 4 genç, yüzü kapalı bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulmayı başaran gençlere ait araç ise söz konusu saldırgan tarafından ateşe verildi. Saldırgan olaya gözcülük yapan başka biriyle bölgeden uzaklaşırken jandarma ise olay yerine iki saat sonra geldi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşayan Şervan Sonsuz, Endam Demirhan, Şervan Eşref ve Bozan Demirhan isimli gençler, bu gün balık tutmak için gittikleri Xencer köyü yakınlarından geçen Sarum Çayı’nda yüzü maskeli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Arabaları ateşe verilen ve üzerlerine silahla ateş edilen gençler şans eseri kurtulmayı başardı. Saldırıyı gerçekleştirenin siyah çarşaf giydiği ve yüzünü ise beyaz, kırmızı bir puşi ile kapattığı belirtildi.

‘ARACIMIZI ATEŞE VERDİ’

Saldırıya uğrayan gençlerden Endam Demirhan yaşanan saldırı olayıyla ilgili şunları aktardı: “Sarum Çayı’na balık tutmaya gittik. Balıkları tuttuktan sonra çobanla birlikte ızgara yaparken aracımızı park ettiğimiz yönden sesler geldi. 4 arkadaş ve çobanla birlikte aracın olduğu yöne giderken elinde keleş, yüzü kapalı birinin aracımızın camları kırdığını gördük. Ona seslendikten sonra yüzü kapalı kişi üzerimize ateş etmeye başladı. ‘Gelmeyin sizi de öldüreceğim yoksa’ diyerek ön camı kırdıktan sonra yanıcı bir madde ile aracı ateşe verdi. Tekrar 4 genç araca doğru giderken yine üzerlerine ateş etmeye devam etti. Kendimizi yere atarak ve taşların arkasına saklanarak kurtardık. Yüzü kapalı kişi tepede onu bekleyen birinin yanına giderek uzaklaştı.”

JANDARMA İKİ SAAT SONRA GELDİ’

Daha sonra Karakolu arayarak olayı anlattıklarını ancak jandarmanın olay yerine 2 saat sonra geldiğini söyleyen Demirhan, bu olayın bir kişi tarafından değil bu olayın planlı yapıldığını ve bir an önce aydınlatılmasını istediğini belirtti. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince yanan araç söndürülürken, HDP ve DBP yöneticileri ile belediye eş başkanları da olay yerine geldi. Partililer görgü tanıklarından bilgi alarak olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

HABER VE FOTOĞRAF:DİCLE HABER AJANSI (DİHA)

Etiketler: