Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Flaş..Flaş..Paralel operasyonu iş dünyasına sıçradı:80 iş adamına gözaltı !
Flaş..Flaş..Paralel operasyonu iş dünyasına sıçradı:80 iş adamına gözaltı !

Flaş..Flaş..Paralel operasyonu iş dünyasına sıçradı:80 iş adamına gözaltı !

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü “paralel yapı” soruşturması kapsamında, Konya merkezli birçok ilde operasyon başlatıldı. Konya’da 80’e yakın işadamı hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘paralel yapı’ soruşturması kapsamında, aralarında bir dönem Konya’da Asayiş Şube Müdürlüğü yapan Bingöl eski Emniyet Müdürü Ercan Taştekin ile işadamlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

10 ilde yapılan operasyonlarda gözaltı sayısının artacağı belirtilirken, bir dönem Konya’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliğinden ihraç edilen 1’inci sınıf Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün de arandığı belirtildi.

BIR DONEM KONYA'DA KACAKCILIK VE ORGANIZE SUCLARLA MUCADELE SUBESI MUDURLUGU'NU YAPAN EMNIYET GENEL MUDURLUGU POLIS BASMUFETTISLIGINDEN IHRAC EDILEN 1'INCI SINIF EMNIYET MUDURU ANADOLU ATAYUN'UN DE ARANDIGI BELIRTILDI. (FOTO: ARSIV- HASAN DONMEZ/KONYA,DHA)

BIR DONEM KONYA’DA KACAKCILIK VE ORGANIZE SUCLARLA MUCADELE SUBESI MUDURLUGU’NU YAPAN EMNIYET GENEL MUDURLUGU POLIS BASMUFETTISLIGINDEN IHRAC EDILEN 1’INCI SINIF EMNIYET MUDURU ANADOLU ATAYUN’UN DE ARANDIGI BELIRTILDI.
(FOTO: ARSIV- HASAN DONMEZ/KONYA,DHA)

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Fethullahçı terör örgütüne’ yönelik yürütülen soruşturma kapsamında geçen 11 Mayıs günü avukat M.O., Amerika’ya oğlunun mezuniyet törenine katılmaya giderken Konya Havalimanı’nda yakalandı. Ardından da avukata ait tabanca ve mermileri polisin hukuk bürosuna baskını öncesi otomobiliyle götüren sekreter F.N.P. gözaltına alındı. Çıkarıldıkları 1’nci Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılan avukat ve sekreteri savcılığın itirazı üzerine aynı mahkemenin nöbetçi hakimi tarafından tutuklandı.

KONYA MERKEZLİ 10 İLDE OPERASYON

Bu operasyonun genişletilerek yürütülmesi sonucu bugün Konya merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda aralarında Konya’da faaliyetini sürdüren Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında Konya’da görevli polislerin de bulunduğu belirtildi.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlar arasında bir dönem Konya’da Asayiş Şube Müdürlüğü yapan Bingöl Emniyet eski Müdürü Ercan Taştekin, Ankara’da gözaltına alındı. Telefonla ulaşılan Ercan Taştekin, ”Konya’daki operasyon kapsamında Ankara’da ifade veriyorum. Gözaltı nedenini de bilmiyorum” dedi.

Ercan Taşketin twitter hesabından ise, ”Akla hayale gelmedik. İftiralar atacaklardır. Önemli değil. Ne yaptığım, yapmadığımı ben de biliyorum, herkes de biliyor. Eyvallah” ve ”Gözaltındayım, muhtemelen konuşup gerçekleri söylediğimiz için, sorun değil, eyvallah” şeklinde mesajları paylaştığı dikkat çekti.

BIR DONEM KONYA'DA ASAYIS SUBE MUDURLUGU YAPAN BINGOL ESKI EMNIYET MUDURU ERCAN TASTEKIN'IN DE (FOTOGRAFTA) ARALARINDA BULUNDUGU BULUNDUGU 20 KISI GOZALTINA ALINDI. (FOTO:KONYA/DHA)

BIR DONEM KONYA’DA ASAYIS SUBE MUDURLUGU YAPAN BINGOL ESKI EMNIYET MUDURU ERCAN TASTEKIN’IN DE (FOTOGRAFTA) ARALARINDA BULUNDUGU BULUNDUGU 20 KISI GOZALTINA ALINDI. (FOTO:KONYA/DHA)

Soruşturma kapsamında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü tutuklu Yurt Atayün’ün ağabeyi olan ve bir dönem Konya’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü’nü yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliğinden ihraç edilen 1’inci sınıf Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün de arandığı belirtildi.

Hasan DÖNMEZ/KONYA,(DHA) 

 

Etiketler: