Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Latif Erdoğan’a saldırıyla ilgili yeni gelişme
Latif Erdoğan’a saldırıyla ilgili yeni gelişme

Latif Erdoğan’a saldırıyla ilgili yeni gelişme

MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener ile ilgili kaset iddiasını ortaya atan Latif Erdoğan’ın Beşiktaş’ta bir televizyon programına katılmak üzereyken asansörde darp edilmesiyle ilgili soruşturmada 2 kişi gözaltına alındı. Kağıthane’de gözaltına alınan şüpheliler, savcılık talimatıyla Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmeden adliyeye götürüldü. Şüphelilerin ifadelerinin savcı tarafından alınacağı öğrenildi.
GÜVENLİK KAMERALARINA YAKALANDILAR
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, polis, güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Zanlıları yakalamak için başlatılan operasyonlarda onlarca adrese baskın yapıldı. Bugün akşam saatlerinde Kağıthane Sanayi Mahallesi’ndeki bir adrese baskın yapan dedektifler, şüpheliler 31 yaşındaki Mehmet D. ile 24 yaşındaki Oğuz T.’yi gözaltına aldı.

SAVCI SORGULAYACAK

Şüpheliler savcılık talimatıyla Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmeden doğrudan Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. Zanlıların ifadesinin savcılık tarafından alınacağı belirtildi.

ASANSÖRDE SALDIRDILAR
Beşiktaş’ta bulunan bir haber kanalının otoparkında dün gece meydana gelen olayda, Latif Erdoğan, asansör önünde fotoğraf çektirme bahanesiyle yanına yaklaşan 2 kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Darp edilen Latif Erdoğan, televizyon programına katılmış, programın bitiminden sonra da Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek 2 kişiden şikayetçi olmuştu.
Ali AKSOYER / İstanbul DHA

Etiketler: