Perşembe , 14 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » ÖDP’li il başkanı serbest
ÖDP’li il başkanı serbest

ÖDP’li il başkanı serbest

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla 1 üniversite öğrencisinin tutuklaması üzerine, katıldığı protesto eyleminden sonra aynı gerekçeyle gözaltına alınan ÖDP Manisa İl Başkanı Fadıl Gezen, sevk edildiği adliyede denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

Geçen 13 Şubat Cuma günü Birleşik Haziran Hareketi’nin çağrısıyla laik eğitim boykotu, yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı. Sloganlar ve basın açıklamasının ardından eylem sona erdi. Eylemin görüntülerini inceleyen Cumhuriyet Savcılığı iki üniversite öğrencisinin Cumhurbaşkanı’na hakaret ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınması talimatını verdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Ö.E. (19) ile Kocaeli Üniversitesi Deniz İşletmeciliğii Bölümü son sınıf öğrencisi Ş.K. (24), arandıklarını öğrenince Akhisar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne gelerek teslim oldu. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ş.K. tutuklandı, Ö.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklamaya tepki için bir grupla, geçen salı günü Akhisar Adliyesi önünde basın açıklaması yapan ÖDP Manisa İl Başkanı Fadıl Gezen, ardından Birleşik Haziran Hareketi üyeleriyle birlikte oturma eylemi yaptı. Fadıl Gezen de yaptığı açıklama ve taşıdığı pankart nedeniyle dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Gezen, denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

“BU BASKILAR HİÇ KİMSEYİ YILDIRMAYACAKTIR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Gezen’in avukatı Erkan Gül, Birleşik Haziran Hareketi gibi toplumsal muhalefet gruplarının eylemleri sonrası gözaltı ve tutuklamalar yapıldığını söyledi. Son olarak ÖDP Manisa İl Başkanı’nın gözaltına alındığını söyleyen Gül, “Kendisi denetimli serbestlikle serbest bırakılmıştır. Buradaki amaç özellikle toplumsal muhalefeti sindirmek. Bu baskılar hiç kimseyi yıldırmayacaktır” dedi.

İLGİLİ HABER: 

Erdoğan Koğuşu’na iki ÖDP’li başkan daha !

Etiketler: