Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Solcuların gittiği kitabevine saldırıda 4 kişi yaralandı; cam çerçeve indirildi
Solcuların gittiği kitabevine saldırıda 4 kişi yaralandı; cam çerçeve indirildi

Solcuların gittiği kitabevine saldırıda 4 kişi yaralandı; cam çerçeve indirildi

Samsun’da genellikle sol görüşlü kişilerin gittiği Adalı Kitabevi’ne bir grup satırlı bıçaklı saldırı düzenledi. İşletme sahibi Yalçın Tatlıdil’i bıçaklayan saldırganlar, 4 kişiyi de yaraladı. Kendilerini daha önce de tehdit eden çeteyi bölgedeki herkesin bildiğini anlatan işletme sahibinin oğlu Can Tatlıdil, “Babamı da bizi de dövdüler. Babamı dokuz on kişi linç eder gibi dövdüler, kaburgalarını kırdılar” dedi.

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Samsun’da, sol görüşlülerin gittiği Adalı Kitabevi dün satırlı ve bıçaklı bir grubun saldırısına uğradı. Kitabevine basarak, işletme sahibi Yalçın Tatlıdil’i döven ve bıçaklayan saldırganlar kafede oturan dört kişiyi de yaraladı. Kitabevinin sandalyelerini parçalayıp camlarını kıran saldırganlar daha sonra kaçıp gitti.

20 KİŞİLİK GRUP BASTI

Atakum ilçesinde bulunan ve aynı zamanda kafe olarak da hizmet veren Adalı Kitabevi, sayıları 20’yi bulan saldırganlar tarafından basıldı.

Ellerinde satırlar ve bıçaklar olduğu belirtilen saldırganlar, içeriye girerek, kafede oturanlara saldırdı.

BİR KADINI DÖVDÜLER, CAM VE MASALARI KIRDILAR

Bir kadının başını yere vuran saldırgan, kafe sahibi Yalçın Tatlıdil’i yere yatırıp dövdü, sonra da bıçakla yaraladı.

Toplam dört kişiyi yaralayan saldırganlar kafedeki sandalyeleri ve çerçeveleri kırdı. On dakika sonra komşuların müdahale etmesiyle dayak son bulurken, polisin yarım saat sonra gelmesi tepki çekti.
201505241629_4000
DAHA ÖNCE DE TEHDİTLER OLDU, SALDIRGAN ÇETEYİ HERKES BİLİYOR

Yalçın Tatlıdil’in oğlu Sarp Can Tatlıdil, “Önceki geceler de tacizler olmuştu. Oturanlara laf atılıyor, huzursuzluk veriliyordu. Bölgede barınan, herkesin bildiği organize bir çete dün de kafemizi bastı. Babamı da bizi de dövdüler. Babamı dokuz on kişi linç eder gibi dövdüler, kaburgalarını kırdılar. Bu yaşananlar İstanbul Kadıköy’de yaşananların bir benzeridir” dedi.

Etiketler: