Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Sümeyye Erdoğan konuşurken.. Polis kadın gazeteciyi saçından sürükleyip dövdü..
Sümeyye Erdoğan konuşurken.. Polis kadın gazeteciyi saçından sürükleyip dövdü..

Sümeyye Erdoğan konuşurken.. Polis kadın gazeteciyi saçından sürükleyip dövdü..

Belçika Parlamentosu milletvekillerinden Mahinur Özdemir’e destek amacıyla düzenlenen eylemde, Sümeyye Erdoğan’ın açıklamasını takip eden muhabir ile polisler arasında arbede yaşandı.

Belçika ve Avrupa’nın ilk başörtülü milletvekili Mahinur Özdemir, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımadığı için Demokratik Hümanist Merkez partisinden ihraç edilmişti.

SÜMEYYE ERDOĞAN EYLEME DESTEK VERDİ
Beyoğlu’ndaki Belçika Başkonsolosluğu önünde, Belçika Parlamentosu milletvekillerinden Mahinur Özdemir’e destek amacıyla AKP kadın kolları bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, Belçika Başkonsolosu ile bir görüşme yaptı.

Bu görüşmenin ardından Sümeyye Erdoğan’ın yaptığı açıklamayı takip etmek isteyen T24 muhabiri Michelle Demishevich’le polisler arasında gerginlik ve arbede yaşandı.

SAÇIMDAN SÜRÜKLENİP DAYAK YEDİM

Sümeyye Erdoğan’a “Sümeyye Hanım! gazeteciyim sizin açıklamanızı çekmeme polisler izin vermiyorlar yardımcı olur musunuz?” diye seslenen Demishevich,
polisler tarafından kolundan çekilerek kameraların bulunduğu bölgeden uzaklaştırıldı.

Polislerden şikayetçi olacağı öğrenilen Demishevich, “Az evvel Sümeyye Erdoğan’ın basın açıklamasını takip ettiğim sırada polisler tarafından engellendim, saçımdan sürüklendim ve dayak yedim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Etiketler: