Çarşamba , 20 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » THY uçağı bomba ihbarı asılsız çıktı
THY uçağı bomba ihbarı asılsız çıktı

THY uçağı bomba ihbarı asılsız çıktı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Sao Paulo’ya giden uçağında bomba notu bulununca, pilot kalkışından 5 saat sonra Fas’ın Kazablanka kentine acil iniş yaptı. Bomba ihbarının asılsız çıktığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre THY’nin TK-15 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı bu gün saat 10.18’de 256 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan kalktı. Kalkışından bir süre sonra uçuş ekibi tarafından uçağın tuvaletinde “bomba” yazılı bir not bulundu. Bunun üzerine Kuzey Afrika üzerinde olan THY uçağı, Kazablanka Havalimanı uçuş kulesine acil olarak inmek istediklerini belirterek acil iniş izni istedi ve inmek için deniz üzerinde tur attı, yakıt boşalttı.

THY yetkililerinden alınan bilgiye göre Kazablanka Havalimanı’nda gerekli güvenlik önlemleri alındı ve uçak saat 15.20’de havalimanına acil iniş yaparak güvenli bir bölgeye çekildi.

Yolculardan sonra bagaj ve kargolarında arama yapıldı ve ihbar asılsız çıktı. Dün de İstanbul-Tokyo seferini yapan THY uçağı, tuvalette bulunan C4 Kargo yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri dönüş yapmıştı.

Faik KAPTAN- Murat ÇAKIR/İSTANBUL (DHA)

Etiketler: