Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Güncel » Yargının vay haline! Eskisinden yeni Başsavcıya inanılmaz tavsiye!
Yargının vay haline! Eskisinden yeni Başsavcıya inanılmaz tavsiye!

Yargının vay haline! Eskisinden yeni Başsavcıya inanılmaz tavsiye!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçilen Mehmet Akarca, Yargıtay’da düzenlenen mazbata ve cübbe giyme töreniyle yeni görevine başladı. Törene, eski Başsavcı Hasan Erbil’in, Akarca’ya yaptığı, ‘Birilerini rahatsız etmeden görev yap’ tavsiyesi damga vurdu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçilen Mehmet Akarca, yeni görevine başladı. Yargıtay 1.Başkan Vekili Abdülkadir İlhan, Akarca’ya mazbatasını takdim ederken, görevi devreden eski Başsavcı Hasan Erbil de cübbesini giydirdi.

BİRİLERİNİ FAZLA RAHATSIZ ETMEDEN…

Yeni Başsavcı Akarca, törende yaptığı konuşmada, “Adaletin hızlı ve etkin biçimde gerçekleştirilmesi, çağdaş demokratik bir hukuk devleti idealine ulaşılması, bağımsız ve tarafsız yargı kurumunun tüm toplum ve bireyler tarafından benimsenmesinin sağlanması, yargının güvenilirliğinin tesisi için tüm gücümüzle çalışma gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim. Evrensel hukuk ilkeleri ve Anayasa çerçeveleri içerisinde görev ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Mehmet Akarca’ya cübbesini giydiren ve görevi devreden eski Başsavcı Hasan Erbil, mazbata törenine ilginç sözleriyle damgasını vurdu. Başsavcılığa kendi isteği ile aday olmayıp emekliye ayrılan Erbil, dört yıl boyunca aklının yettiğince görevini yaptığını, başarılı ya da başarısız olduğunu ancak tarihin yazacağını belirtti. Erbil, yeni Başsavcı’ya, “Başsavcı olarak görev yapacağın sürece, devletini, milletini zora sokmadan, birilerini fazla rahatsız etmeden görev yapacağına yürekten inanıyorum” dedi. Erbil sözlerini, “Bu güzel görevi yürekten desteklediğim, gönül birliği içinde bulunduğum, değerli kardeşim, dostum, arkadaşıma devretmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığım için yüce Rabb’ime hamd-ü sena ediyorum” diyerek tamamladı.

Etiketler: