Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Valilik tehdidi de işe yaramadı..Erdoğan ve Davutoğlu’na Yüksekova şoku !
Valilik tehdidi de işe yaramadı..Erdoğan ve Davutoğlu’na Yüksekova şoku !

Valilik tehdidi de işe yaramadı..Erdoğan ve Davutoğlu’na Yüksekova şoku !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, yapımı tamamlanan havalimanını açmak için geleceği Yüksekova İlçesi’nde esnaf kepenk kapatma eylemi yaptı.

Yüksekova İlçesi Aksu Köyü yakınlarında temeli 2010 yılında atılan Yüksekova Havalimanı’nın bugün açılışı törenine hazırlıklar sürdürülürken, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileri törene gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nu karşılamada bulunmayacaklarını açıkladı.

HAVAALANININ ACILISININ YAPILACAGI HAKKARI'NIN YUKSEKOVA ILCESI'NDE ESNEF BUGUN KEPENK ACMAZKEN, CEVREDE ISE YOGUN GUVENLIK ONLEMLERI ALINDI(FOTO:BEHCET DALMAZ/HAKKARI-DHA)

HAVAALANININ ACILISININ YAPILACAGI HAKKARI’NIN YUKSEKOVA ILCESI’NDE ESNEF BUGUN KEPENK ACMAZKEN, CEVREDE ISE YOGUN GUVENLIK ONLEMLERI ALINDI(FOTO:BEHCET DALMAZ/HAKKARI-DHA)

Yüksekova’da bu sabah fırın ve nöbetçi eczane dışındaki hiç bir işyeri açılmazken, esnafın Erdoğan ve Davutoğlu’nu protesto için kepenk kapatma eylemi yaptığı belirtildi.

Yüksekova’da polis ilçenin giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik önlemi alırken, açılışı yapılacak Yüksekova Havalimanı ve çevresinde de kuş uçurtulmadı. İki helikopter de havadan güvenlik önlemlerini denetledi.

Yüksekova Kaymakamlığı’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun posterleri asıldı.

BASINA YİNE AKREDİTASYON ENGELİ

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı tarafından basın kuruluşlarına yine akreditasyon engeli çıkarıldı. Hakkari Valiliği’ne programı takip etmek için başvuruda bulunan ve Valilik tarafından başvuruları kabul edilerek Cumhurbaşkanlığı’na isimleri gönderilen birçok gazeteci Cumhurbaşkanlığı’nın akreditasyon engeline takıldı. Akreditasyonu yapılmayan basın kuruluşları arasında Dicle Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Cihan Haber Ajansı da bulunuyor.

Erkan ÇOBANOĞLU- Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)  

RESIMID_15764440

Etiketler: