Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Çevre » Zafer onların: Yırca’da şenlik var!
Zafer onların: Yırca’da şenlik var!

Zafer onların: Yırca’da şenlik var!

23-24 Mayıs’ta termik santral projesinin iptalini kutlayacak olan Yırca halkından davet var: Gelin zaferimizi birlikte kutlayalım.

 

Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Yırca Mahallesi’nde, 6 bin 666 zeytin ağacının söküldüğü alanda termik santral yapılması için bakanlar kurulunun aldığı acele kamulaştırma kararı hakkında yürütmeyi durdurma kararı veren Danıştay, bakanlar kurulunun kararını esastan iptal etti. Taraf’a konuşan Yırca Köyü muhtarı Mustafa Akın, iptal kararının onanmasını 23-24 Mayıs’ta düzenleyecekleri bir şenlikle kutlayacaklarını açıkladı. Akın şenlikle ilgili şunları söyledi:

 

ŞENLİK 23-24 MAYIS’TA, HERKESİ BEKLİYORUZ

 

Termik santral direnişimize karşı çıkanlar, termik santral istiyoruz diyerek imza toplayanlar sanıyoruz ki artık haklı olduğumuzu anlamışlardır. Başından beri yanımızda olan, bizimle beraber zeytin nöbeti tutan Türkiye’nin dört bir yanından dostlarımızı 23-24 Mayıs’ta Yırca’ya bekliyoruz. Burada büyük bir şenlik yapacağız. Dışarıdan gelen misafirlere çadırlar kuracağız, müzikler, belgesel gösterimleri ve söyleşiler olacak. Ve tabii ki kesilen zeytinliklerimizin yerine yenilerini dikeceğiz. Herkes davetlimizdir, gelin zaferimizi birlikte kutlayalım!’

 

Miray Tamer

 

FOTOĞRAF: ARŞİV- KAZIM KIZIL | Kasım, 2015, Yırca Köyü

Etiketler: