Cumartesi , 18 Nisan 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Akit’çiler bombaladı: ‘AKP adayları muhteris’..” ‘Gülen’e saygı göstermeliydiniz’…
Akit’çiler bombaladı: ‘AKP adayları muhteris’..” ‘Gülen’e saygı göstermeliydiniz’…

Akit’çiler bombaladı: ‘AKP adayları muhteris’..” ‘Gülen’e saygı göstermeliydiniz’…

AKP’ye en yakın gazetelerden Akit’te yer alan iki yazı oldukça ses getirecek gibi. Gazetenin en popüler isimlerinden Abdurrahman Dilipak ve Süleyman Karagülle  son yazılarında AKP’yi çok ağır şekilde eleştirdiler. İşte o iki kalemin yazısından çarpıcı bölümler:

Abdurrahman Dilipak: ‘Bir önerim var.. Tamam adayları belirlediniz de göreviniz bitmedi. Olan oldu.. AK Partililer için diyorum. Daha öncekinden daha iyi, ama olması gerekene göre, zayıf! Daha iyi bir ekiple çıkabilirdiniz.. Bir Paralel yapıya karşı filitrasyonda başarılı idiniz, ama başka paralel yapılar yok değildi ve o konuda yeteri kadar başarılı olamadınız. Yine birilerinin kolayca kanca atabilecekleri bir takım zafiyet içindeki, muhteris adamlar listelerinizde yer buldu.. Şimdi önerim şu, bakın aday yapmadıklarınızı izleyin.. Bazıları aday olmadığı için aleyhinize geçecek.. Bazıları çalışmaya devam edecek. Bunlar tamam da, bazı bürokratlar bu işi bir üst makama sıçramak için kullanacak, bazıları aday adaylığını ihale takibi için kullanacak.. Bunları durdurun.

Süleyman Karagülle: ‘AK Parti seçim hataları yapıyor.

a) Üç dönem engeli kaldırılmalıydı.

b) Abdullah Gül seçim dışı bırakılmamalıydı.

c) Millî Görüş’ün emektar eski siyasileri aday yapılmalıydı.

d) Paralel kuruluşlarla savaşılırken Fethullah Gülen’e saygılı olunmalıydı.

AK Parti’den en fazla şikâyetçi olan benim.

Biz ADİL DÜZEN’i getirelim diye her şeyimizi feda ettik… Devlet görevlerinden atıldık… Hapishanelere girdik… Servetlerimiz yönetim tarafından gasp edildi… Sonunda anayasa ekseriyeti ile iktidar olduk ama AK Parti bizimle görüşme tenezzülünde dahi olmadı…

Bize olan zulümler de bitmedi ama biz yine AK Parti’ye oy vereceğiz; çünkü oynanan oyun AK Parti’ye değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nedir, İslâmiyet’edir.

Herkese tavsiye ediyorum; HDP’lilere, MHP’lilere, CHP’liler tavsiye ediyorum; oylarınızı AK Parti’ye verin. Düşmanlarınız öğrensin ki Türk Milleti oyuna gelmez. Seçimden sonra Adil Düzen Partisi’ni kuralım sonraki seçimlere hazırlıklı olalım…’

 

Etiketler: