Pazar , 19 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Ali Ağaoğlu site toplantısını basıp dernek başkanını dövdü…İşte o görüntüler
Ali Ağaoğlu site toplantısını basıp dernek başkanını dövdü…İşte o görüntüler

Ali Ağaoğlu site toplantısını basıp dernek başkanını dövdü…İşte o görüntüler

17 Aralık yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ali Ağaoğlu’nun, inşa ettiği site sakinlerinin kurduğu derneğin toplantısını bastı. Baskında yaralandığı ifade edilen isimler, Ali Ağaoğlu ve adamları hakkında şikayetçi oldu.

İş adamı Ali Ağaoğlu’nun kendisine ait sitenin aidat toplantısını adamlarıyla basarak dernek başkanını hastanelik ettiği ifade edildi. Olay anında çekilen videoda Ali Ağaoğlu’nun ağır küfürler ettiği ve “sitenin huzurunu bozdurmam. Beğenmeyen alsın parasını gitsin” duyuluyor.

Rabia Yılmaz’ın Birgün’de yer alan haberine göre site sakinlerinin kurduğu derneğe korumalarıyla giden Ağaoğlu, ”Beğenmeyen parasını alsın, çeksin gitsin. İki tane zibidi, o… çocuğu sebeplenecek diye buranın huzurunu bozdurmam. Burada Ağaoğlu yazıyor” ifadelerini kullandı.

Olay sonrası Ağaoğlu’nun siteyi helikopterle terk ettiği, hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Başakşehir’deki My World Europe Sitesi sakinleri, inşaat firması sahibi işadamı Ali Ağaoğlu’nun atadığı iddia edilen geçici yönetiminden memnun olmamaları üzerine My World Europe Sitesi Sakinleri Kalkınma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. İddiaya göre derneğin toplantısının yapıldığı site içerisindeki alana helikopterle gelen Ağaoğlu, burada dernek yöneticileri ile tartıştı. Yaşanan tartışma sırasında dernek yöneticisi, Ağaoğlu tarafından hakarete uğradığını ve darp edildiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

“SİTEMİZ BİZİMDİR BİZİM KALACAK”

Dün akşam saatlerinde de site içindeki meydanda toplanan 300 kişilik grup yaşananları protesto etti. Grup, “Sitemiz bizimdir bizim kalacak”, “Baskıya karşı omuz omuza” sloganları attı. Bir süre site içerisinde alkışlar eşliğinde yürüdükten sonra protesto eylemini sonlandırdı.

Ağaoğlu tarafından darp edildiğini belirtilen My World Europe Sitesi Sakinleri Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı avukat Müslüm Erçetin, şöyle konuştu:

“Yaşadığımız site 3 bin konutluk, Ağaoğlu tarafından yapılmış bir site. İki yıldır oturuyoruz ve Ali Ağaoğlu tarafından atanan yöneticiler burayı yönetiyor. Aylık 1 milyon liralık bütçesi var. Atanmış bu yönetim, hiçbir denetime tabi olmadan bu paraları harcıyor. Beklediğimiz hizmetleri vermedikleri için de bu derneği kurduk. Yasal sınırlar içerisinde mücadele başlattık. Biz Ağaoğlu’na “kat mülkiyeti kanununun gereğini yapın” dedik. Geçici yönetimin 1 yıllık süresi vardır ve bu süre dolduktan sonra seçim yapılması gerekir. Seçilen yöneticilerin siteyi yönetmesi gerekir. Burada çok büyük paralar döndüğü için buna yanaşmadılar.201504170803_ai1

Bugün (dün) noter getirdik. Noter, üyelerin avukat vekaleti için üyelerin imzalarını alacaktı ve dava açılacaktı. Sabah 9.30’da toplantıya başladık. Biz toplantıdayken Ali Ağaoğlu’nun siteye helikopterle geldiğini öğrendik. Bir süre sonra en önde Ali Ağaoğlu olmak üzere 30 kişilik bir grup buraya saldırı yaptı. Bunların hepsi site güvenlik kameralarında kayıtlıdır. En önde Ali Ağaoğlu, kapıyı tekmelediler. Direkt küfürle başladı. Yüzüme yumruk attı. Bizzat Ali Ağaoğlu tarafından yüzüme yumruk atıldı. Sonra yanındakilerle birlikte sürükleyerek odadan dışarı attılar. Aramam üzerine polis geldi. Şikayetçi olduk. Hukuki süreç başlamıştır. Bundan sonra mahkemede hesabını soracağız. Dernek içindeki resmi kayıtlarımızı aldılar. Masalar sandalyeler yerlerde, Bize ait resmi binanın anahtarını değiştirmişler. Biz bundan şikayetçi olunca suç olduğunu anladılar ve yeni anahtarı getirdiler, biz almadık ‘savcılığa götürün’ dedik” dedi.

“ALİ AĞAOĞLU GİBİ BİRİSİNDEN BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMEZDİK”

Olay sırasından yaşadıklarını anlatan ve sitede oturan Tuncay İnceci ise, “Dernekte noter huzurunda imza topluyorduk. Biz konuşmak için geldiğini düşünürken bir anda küfür etti. Dernek başkanımızı darp ettiler. Halen şoktayız. Ali Ağaoğlu gibi birisinden böyle bir şey beklemezdik” ifadelerini kullandı.

ALİ AĞAOĞLU NE DEDİ?
İddialarla ilgili Hürriyet’e konuşan Ali Ağaoğlu,  “Ben tüm sitelerimi gezip bilgi alırım. My World Europe’yi de gezdiğim doğru. Gezi sırasında biri site ile ilgili asılsız iddialarda bulunup, saçmaladı. Ben de s. git dedim. Ama şiddet iddiaları yalan” dedi. Projesine helikopter ile gittiğini doğrulayan Ali Ağaoğlu,  İstanbul içindeki ulaşımda helikopteri tercih ettiğini dile getirdi.

Hürriyet, Birgün, DHA

Etiketler: