Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Ameliyathane rezaletinde fotoğrafı basına sızdıranlar hakkında soruşturma!
Ameliyathane rezaletinde fotoğrafı basına sızdıranlar hakkında soruşturma!

Ameliyathane rezaletinde fotoğrafı basına sızdıranlar hakkında soruşturma!

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ameliyathaneyi su basması sonucu hastanın üzerine şemsiye tutarak ameliyatı sürdüren ekip hakkında fotoğrafı basına sızdırmalarından dolayı soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde geçtiğimiz cuma günü soğuktan dolayı donan kalorifer borularının patlaması sonucu ameliyathaneyi su bastı. O sırada bir hastayı ameliyat etmekte olan bir ekip, hastanın üzerine şemsiye tuttu.

Hürriyet’te yer alan habere göre Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Zafer Cantürk, “Olayda herhangi bir anormallik yok. Hava şartlarından dolayı yaşanan don olayı nedeniyle ameliyatın son safhasında ameliyathaneye bir su sıçraması yaşandı. O sırada hastayı bulunduğu yerden taşıyamayacakları için, hasta nakle hazırlandığı sırada zarar görmemesi için üzerine şemsiye tutuldu. Hastanın nakle hazırlanması esnasında işgüzarın birisi de bu fotoğrafı çekerek basına servis etmiş. Bu durum mesleki etiğe uygun bir durum değil. Olayın sorumlusu hakkında gerekli soruşturma başlatıldı. Bu konuda gereken yapılacaktır” diye konuştu.