Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Ankara’da kritik toplantı…Büyükelçilerin telefonları toplatıldı
Ankara’da kritik toplantı…Büyükelçilerin telefonları toplatıldı

Ankara’da kritik toplantı…Büyükelçilerin telefonları toplatıldı

Ankara’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in katıldığı Büyükelçiler Konferansı’nda cep telefonlarının toplanması dikkat çekti.

Hürriyet ‘ten Zeynep Şafak’ın haberine göre Ankara ‘da 3 gündür devam eden 7. Büyükelçiler Konferansı şu dakikalarda kritik bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Konferans kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Türk Büyükelçileri JW Marriott Otel’de bilgilendirecek.

Toplantı öncesinde konferansta bir ilke imza atılarak büyükelçilerin telefonları salonun girişinde toplanarak zarflara konuldu.

Dışişleri Bakanlığı’nda 2012’nin mart ayında yapılan ve Fidan ve Güler’in de katıldığı Suriye konulu toplantının ses kaydının internete sızdırılması büyük yankı uyandırmış. Sonrasında Dışişleri Bakanlığı’na girişlerde misafirlerin cep telefonun toplaması uygulamasına gidilmişti.

Önceki yıllarda Büyükelçiler Konferansı’ndan Fidan’ın katıldığı kata gazeteci alınmazken bu yıl sadece jammer çalıştırıldı ancak gazetecilerin katta dolaşması engellenmedi.