Çarşamba , 4 Şubat 2015
Anasayfa » Güncel » Arınç’a “Gülen ölmüş’ diyen muhabirde inanılmaz detay !
Arınç’a “Gülen ölmüş’ diyen muhabirde inanılmaz detay !

Arınç’a “Gülen ölmüş’ diyen muhabirde inanılmaz detay !

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, Bakanlar Kurulu sonrasındaki basın toplantısında “Fethullah Gülen ölmüş. Bilginiz var mı” sorusunu soran kişinin, hangi medya kuruluşunda çalıştığı belirlenemedi. Medyaradar’da yer alan habere göre  Başbakanlık kaynakları, adının Nevin Çelik olduğunu söylenen kişinin, kendilerine bir sarı basın kartı ibraz ettiğini, ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programlarını izlemek üzere yapılan akreditasyon için gerekli “kurum yazısını” sağlayamadığını kaydettiler.

BİZİM BÖYLE MUHABİRİMİZ YOK

Edinilen bilgiye göre, Başbakanlık’ta bugün gerçekleşen basın toplantısının ardından, Nevin Çelik’e hangi kurumda çalıştığı bir kez daha soruldu. Çelik, “internethaber sitesi için çalıştığını” söyledi. Ancak Hürriyet’e bilgi veren İnternethaber.com haber sitesinin sahibi Hadi Özışık, kendilerinin böyle bir muhabiri bulunmadığını belirtti.

İBRAZ ETTİĞİ BASIN KARTI DA TARTIŞMALI

Başbakanlık kaynakları, bugünkü basın toplantısının ardından Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne, “Nevin Çelik” adına bir sarı basın kartı verilip verilmediğinin de sorulduğunu, ancak Genel Müdürlüğün böyle bir kişi adına basın kartı olmadığını bildirdiği de öğrenildi.

UZUN SÜREDİR BAŞBAKAN’I İZLİYORMUŞ
Başbakanlık kaynakları ise, söz  konusu kişinin uzun süredir sarı basın kartı ibraz ederek, Başbakan Davutoğlu’nun programlarını izlediğini, hatta Başbakanlık muhabirlerine tahsis edilen basın aracına bindiğini doğruladılar.

İLGİLİ HABER

http://www.taraf.com.tr/politika/arinca-oyle-bir-soru-sordu-ki/