Perşembe , 30 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Bilal Erdoğan, Diyarbakır’dan sonra İzmir’de İHL müdürlerini topladı!
Bilal Erdoğan, Diyarbakır’dan sonra İzmir’de İHL müdürlerini topladı!

Bilal Erdoğan, Diyarbakır’dan sonra İzmir’de İHL müdürlerini topladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İzmir’de imam hatip lisesi müdürleri ile toplantı yaptı. Basına kapalı yapılan toplantıda ilçelerdeki sıkıntılar tartışıldı. Toplantıya İzmir Valisi Mustafa Toprak da katıldı.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İzmir’de bugün saat 09.00’da Balçova Kaya Termal Otel’de imam hatip lisesi müdürleri ve işadamları ile toplantı yaptı.

Toplantıya İzmir Valisi Mustafa Toprak, AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AKP İzmir İl Başkan Yardımcıları Emrun Sulayıcı, Hasan Ali Karaman, AKP 2’nci bölge SKM sorumlusu Adnan Yılmaz’ın yanı sıra imam hatip çıkışlı işadamları da katıldı.

50 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda okul müdürleri yaşadıkları sıkıntıları aktardı. Bilal Erdoğan’ın, inançlı nesil yetiştirmek için okul müdürlerinden daha kaliteli bir eğitim istediği belirtildi.

Bilal Erdoğan daha önce de Diyarbakır’daki imam hatip liseleri ile toplantı yapmıştı. Elif DEMİRCİ/ İZMİR, (DHA)

 


DİYARBAKIR’DA BENZER TOPLANTI

Bilal Erdoğan daha önce de kardeşi Sümeyye Erdoğan ile Diyarbakır’daki imam hatip liseleri yöneticileri ile geçen hafta toplantı yapmıştı. Buradaki toplantıda oy hesabı ortayı çıkmıştı.

AKP yöneticilerinden edinilen bilgiye göre Bilal ve Sümeyye Erdoğan kardeşlerin, Diyarbakır çıkarmasının ardından Saray’ın AKP’ye olan güvensizliği yatıyor. İddiaya göre AKP yönetimi alınan kararlar doğrultusunda 7 Haziran seçimlerinde görev alacak okul müdürleri ile kaynaşma toplantıları düzenledi. Bu toplantılarda AKP ilçe teşkilatı ile okul müdürlerinin yakınlaşması sağlandı. Hatta bu kapsamdaki ilk toplantı 80 okul müdürüyle Ankara’nın Çankaya semtinde yapıldı. Basında da yer alan söz konusu yemekli toplantıda seçimler de konuşuldu. Aynı toplantı farklı ilerde gerçekleştirildi. Bunlar arasında güneydoğu illeri de bulunuyor. Tepki çekmemesi için okul müdürleri ile gizlilik içinde toplantı yapıldı. Tüm bu etkinliklere rağmen Saray, okul müdürleri ile ilgili yapılan toplantılardan tam olarak emin olamadı. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın okul müdürleri ile bir araya gelerek seçimlerin önemini bir kez daha anlatması kararlaştırıldı. TARAF

İLGİLİ HABER
MİLLİ EĞİTİM LAİKLİĞİ BİTİRDİ

 

Etiketler: