Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » CHP’nin seçim irtibat bürosuna silahlı saldırı
CHP’nin seçim irtibat bürosuna silahlı saldırı

CHP’nin seçim irtibat bürosuna silahlı saldırı

Maltepe’de CHP’nin seçim irtibat bürosuna dönüştürülen dükkanın camlarında silahlı saldırının izleri bulundu.
Art arda fişek atma özelliğine sahip av tüfeğiyle gerçekleştirilen saldırıda büronun camları kırıldı. Gece yine av tüfeğinden açılan ateşle bir otomobilde hasar meydana gelmesi üzerine yakalanan 2 kişinin söz konusu olayın da şüphelileri olarak sorgulandığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde seçim bürosuna dönüştürülen dükkana gelen parti görevlileri camlarda ateşli silahın yol açtığı kırıkları gördü. Bunun üzerine polise haber verildi.Yapılan incelemede büronun önünde çok sayıda boş fişek bulundu. Olayla ilgili çevrede bulunan güvenlik kameraları incelendi. Gece saatlerinde bir otomobile av tüfeğiyle ateş açılması olayını araştıran polis 2 kişiyi gözaltına aldı.

2 KİŞİ GÖZALTINDA. İLÇE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPMADI

Bu 2 kişinin CHP seçim bürosuna ateş açılması olayının da şüphelileri olabileceği belirtiliyor. Öte yandan olay yerine gelen CHP Maltepe ilçe başkanı Hasan Solmaz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Polis olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Maltepe Başıbüyük mahallesinde dün gece av tüfeği ile silahlı saldırıya uğrayan seçim irtibat bürosunu İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ziyaret etti. Maltepe Belediye Başkanı Ali kılıç ile birlikte olay yerine gelen Karayalçın şöyle konuştu “ Sayın ilçe Başkanıma Belediye Başkanıma Maltepe’deki tüm Cumhuriyet Halk Partili ve hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bunlar bizim kararlılığımızı asla engellemeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisinin 1’inci parti çıkma sürecini kesemeyecektir. Kim olduklarını bilmiyorum niye yaptıklarını bilmiyorum ama kim olursa olsunlar niye yaparlarsa yapsınlar moralimizi bozamayacaklar karalılığımızı bozamayacaklar Cumhuriyet Halk partisinin 1’inci parti olmasının önüne geçemeyecekler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’de iktidar olmasını engelleyemeyecekler bunu ifade etmek isterim. İl Başkanlığımız olarak Tüm Maltepe halkına geçmiş olsun diyorum”

Ramazan EĞRİ / İSTANBUL /DHA