Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Cumhuriyet’e tehdit yağmuru:’Yok mu bir Ogün Samast’
Cumhuriyet’e tehdit yağmuru:’Yok mu bir Ogün Samast’

Cumhuriyet’e tehdit yağmuru:’Yok mu bir Ogün Samast’

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Paris’te düşünce özgürlüğü için yürümesinin üzerinden henüz çok kısa süre geçti ama Türkiye’de basının nefes alamadığı anlar yaşanıyor.  Özellikle Cumhuriyet Gazetesi hedefte. Gazete Fransa’da yayımlanan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’te uğradığı kanlı baskından sonraki ilk sayısından 4 sayfalık bir seçki yayımlamıştı.

Gazete, uzun tartışmalar sonrasında seçkide Hz. Muhammed’in çizildiği karikatürleri ve Charlie Hebdo’nun son sayısının kapağına yer vermezken, gazetenin iki yazarı Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan, köşelerinde o kapağı yayımladı.

HEDEF GÖSTERİLİYORLAR

Haber 7 ve A Haber, Charlie Hebdo’nun bu haftaki kapağını köşesine taşıyan Cumhuriyet yazarlarını hedef aldı.

“İslam dünyasının büyük tepkisini toplayan çizimi ise bugün Cumhuriyet’in iki yazarı köşesinde yayınlayarak büyük bir provokasyona imza attılar” diyen Haber 7, “Cumhuriyet gazetesi büyük bir provokasyona imza atarak, dünya Müslümanlarının büyük tepkisini çeken çizimleri bugünkü baskısında iki yazarın da köşesinde yayınladı” ifadelerini kullandı.

YOK MU BİR OGÜN SAMAST” DİYEN BİLE VAR

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Alican Uludağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “dünden beri yüzlerce tehdit telefonu aldık” derken, sosyal medyada “yok mu bir ogün samast” diyenler bile var diyerek o mesajları paylaştı.