Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Bu soru ne dine ne vicdana sığar…Yanlış şık Ali İsmail’miş !
Bu soru ne dine ne vicdana sığar…Yanlış şık Ali İsmail’miş !

Bu soru ne dine ne vicdana sığar…Yanlış şık Ali İsmail’miş !

Gezi eylemlerinde polislerce öldürülenlerin adalet arayışları yanıtsız kalırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yetkililerin hedef haline getirdiği mağdurlara saldırılar da sürüyor. Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandala imza attı.

Beyar Özalp’ın Evrensel Gazetesi’nde yer alan  haberine göre  Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandal yaşandı. Deneme sınavı kitapçığında Gezi eylemleri sırasında  dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın oturur haldeki fotoğrafı, şıklara konuldu ve ‘Aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir’ diye soruldu.

ali ismail-gezi

6. SINIF ÖĞRENCİSİNE SKANDAL SORU

Salı günü Erciş’te yapılan deneme sınavında kullanılan B kitapçıklarında büyük bir skandala imza atıldı. Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenlere  Sözün Özü yayınları tarafından hazırlanan ve bu yayıneviyle anlaşmalı okulların bütün Türkiye’de 6. sınıf öğrencileri için yaptığı deneme sınavı kitapçığındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde, “Namaz, başlama tekbiri, ayakta durmak, eğilmek (rükû), secde yapmak ve selam vermek gibi hareketlerden oluşur. Buna göre aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir” sorusuna yer verildi. Sorunun şıklarının üçünde çeşitli namaz pozisyonlarında çocuklar resmedildi. Ancak şıklardan birine Eskişehir’de polisler ve bir grup sivil tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın otururken çekilmiş fotoğrafına yer verildi.