Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Elif Çakır’ın hesabından inanılmaz Kabataş tweetleri…Nedeni çok ilginç !
Elif Çakır’ın hesabından inanılmaz Kabataş tweetleri…Nedeni çok ilginç !

Elif Çakır’ın hesabından inanılmaz Kabataş tweetleri…Nedeni çok ilginç !

Kabataş yalanının en önemli isimlerinden  gazeteci Elif Çakır’ın Twitter hesabından “Yanıldım. Gaflete düştüm. Olmamışa, oldu dedim. Görmediğime, gördüm dedim. Erdemlilik yolundakiler, beni bağışlayabilecek misiniz?” şeklinde mesajlar paylaşılması şaşkınlık yarattı.Elif Çakır’ın twitter hesabındaki paylaşımların devamında da “Vicdânımızı üç kuruşluk dünyâ hayâtına sattık” diye yazıldı.

Cumhuriyet’te yar alan habere göre Kabataş olayı ile ilgili yazıldığı anlaşılan “pişmanlık” mesajlarını okuyanlar ne olduğunu anlamaya çalışırken kısa süre sonra hesabın hacklendiği anlaşıldı.

İşte Elif Çakır’ın Twitter hesabından yazılanlar:

“Yanıldım. Gaflete düştüm. Olmamışa, oldu dedim. Görmediğime, gördüm dedim. Erdemlilik yolundakiler, beni bağışlayabilecek misiniz?
Baskı ile zulm ile iktidârı ele geçirmek ve iktidârın sürmesi için her türlü cebrî yola başvurmak bizi erdemli mi kılacaktı? Yozlaşmış bir iktidâra muhâlefet etmek erdemli kimsenin nâmûs borcudur.
Biz başımızı kapatınca, nâmûslu kimseler olduğumuzu zannettik. Sözde ahlâkı savunmak adına, erdemsizliğin en dibine asıl biz battık. Vicdânımızı üç kuruşluk dünyâ hayâtına sattık.

Allâh’a inananlar ile Gök Tengri’ye inananları veyâhûd hîçbir dîne inanmayanları birbirlerine düşmân kılarak mı erdemli olacağız? İhtirâsımıza yenilerek kandaşı kandaşa düşürdük Ya bunun hesâbını, kâinâtın en büyük yargıcı olan erdemli vicdânın önünde nasıl vereceğiz? Ahmak yığınları, hakîkate değil kudrete tapar. Ahmak yığınlarının nabzına göre şerbet vermek bizi kudretli kıldı.

Kudretlendik, dalkavuklarımız arttı. Peki bu bizi erdemli mi kıldı? Hangi kudret yozlaşmış bir zihniyetin; erdemli kimselerin vicdânında tutunmasını sağlayabilir? İşte bu yuzden: #Erdemlilik kazanacak.”

Etiketler: