Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Emniyet’e saldırıda 5 kişi şüphesi
Emniyet’e saldırıda 5 kişi şüphesi

Emniyet’e saldırıda 5 kişi şüphesi

İstanbul ‘da Vatan Caddesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına silahlı saldırı oldu. Olayda saldırganlardan biri ölürken diğeri yaralı olarak yakalandı. Bir polis de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

GÖRGÜ TANIKLARININ İFADELERİ

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görgü tanıkları saldırıda öldürülen kadın saldırgan dahil olmak üzere 5 kişinin rol almış olabileceğini ileri sürdü.

ÖNCE EL BOMBASI ATTI

Tanıkların anlattıklarına göre kadın saldırgan Emniyet Müdürlüğü girişine bir el bombası attı. Bu sırada mesaiden çıkış yapan polisler ateş ederek karşılık verdi. Kadın saldırgan bu karşı ateş sırasında öldürüldü.

KAÇAN KİŞİLER SALDIRIDA ROL ALDI MI?

Tam bu sırada kadının yakınında bulunan ve çeşitli istikametlere kaçan 4 kişinin saldırıya karışmış olabileceği düşünülüyor. Bu 4 kişiden birinin bina yakınında yakalanıp gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan saldırı sonrası kaçan şüphelilere yönelik araştırmalarda 13 kişinin de incelenmek üzere gözaltına alındığı belirtildi.

KADIN SALDIRGANIN KİMLİĞİ

Yine emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre öldürülen kadın saldırganın Elif Sultan Kalsen olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Saldırı sonrası bina çevresindeki patlamaların, çerveye atılan düzenek bağlı el bombalarının etkisiz kılınması sırasında meydana geldiği, uzman ekiplerin bu düzeneklerde kontrollü patlama gerçeleştirdikleri belirtildi.

DHA