Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » ‘Fethullah Gülen ölmüş’ diyen gazeteci ‘Ak Saray’da ortaya çıktı
‘Fethullah Gülen ölmüş’ diyen gazeteci ‘Ak Saray’da ortaya çıktı

‘Fethullah Gülen ölmüş’ diyen gazeteci ‘Ak Saray’da ortaya çıktı

Daha önce Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, Bakanlar Kurulu sonrası “Fethullah Gülen’in Eylül 2013’te öldüğü” yönündeki iddiayı soran Nevin Çelik, bu sefer de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortaya çıktı.

Daha önce Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, Bakanlar Kurulu sonrası “Fethullah Gülen’in Eylül 2013’te öldüğü” yönündeki iddiayı soran Nevin Çelik, bu sefer de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortaya çıktı. Twitter adresinden, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Basın Odası’nda beklediğini duyuran Çelik, yine kafa karıştırdı.

Radikal’de yer alan habere göre basın kartı olmamasına rağmen Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı konutuna rahatça girip çıkan Nevin Çelik, daha önce “internethaber sitesi için çalıştığını” söylemişti. Ancak İnternethaber sitesi, Çelik’i yalanlamıştı.

Arınç’a yönelttiği soru sonrası dikkatleri üzerine çeken Nevin Çelik isimli kişinin, hangi medya kuruluşunda çalıştığı belirlenemedi. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü kayıtlarında gazeteci olduğuna dair kayıt bulunmadığı açıklanmıştı. Vatan gazetesinde yer alan habere göre, Başbakanlık binasına gazeteci olduğunu söyleyerek girip çıkan Nevin Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Basın Odası’nda beklediğini duyuran tweet ve fotoğraflar paylaştı.

Başbakanlık kaynakları, adının Nevin Çelik olduğunu söylenen kişinin, kendilerine bir sarı basın kartı ibraz ettiğini, ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programlarını izlemek üzere yapılan akreditasyon için gerekli “kurum yazısını” sağlayamadığını kaydettiler. Başbakanlık kaynakları, söz konusu kişinin uzun süredir sarı basın kartı ibraz ederek, Başbakan Davutoğlu’nun programlarını izlediğini, hatta Başbakanlık muhabirlerine tahsis edilen basın aracına bindiğini doğruladılar.

Nevin Çelik dün Twitter hesabında paylaştığı resimde ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı basın odasında olduğunu duyurdu. Çelik peş peşe attığı tweet’lerde şöyle dedi:

1

Etiketler: