Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Dikkat! Şimdi de şiddetli yağış ve toz geliyor
Dikkat! Şimdi de şiddetli yağış ve toz geliyor

Dikkat! Şimdi de şiddetli yağış ve toz geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü yetkilileri, yaşamı olumsuz yönde etkileyen şiddetli lodosun ardından, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, İzmir ve Manisa’da sağanak yağmurun etkili olacağını duyurdu. Meteoroloji ayrıca, Türkiye’nin batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) toz taşınımı beklendiğini açıkladı.

Yapılan uyarıda, yağmur sonrası meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenirken yağışın bu gece yarısından sonra saat 02.00’de başlamasının tahmin edildiği belirtildi.

Uyarıda, yağışın şiddetlinin çok kuvvetli olabileceği hatırlatılırken, oluşması muhtemel riskler olarak da ani sel ve su baskınları, heyelan ve ulaşımda aksamalar olabileceği vurgulandı.

 TÜRKİYE’NİN BATISINA ‘TOZ’ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca, Türkiye’nin batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz) toz taşınımı beklendiğini duyurdu.

Konuya ilişkin yapılan duyuruda, görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağışın, hava kalitesinin azalması gibi olumsuzluklara neden olmasına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

DHA/CİHAN