Cumartesi , 2 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Flaş..Flaş…Olaylar başladı..Polis biber gazıyla saldırdı..CHP’li vekil dövüldü!
Flaş..Flaş…Olaylar başladı..Polis biber gazıyla saldırdı..CHP’li vekil dövüldü!

Flaş..Flaş…Olaylar başladı..Polis biber gazıyla saldırdı..CHP’li vekil dövüldü!

Adı konulmamış sıkıyönetimin uygulandığı İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarında olaylar başladı. Beşiktaş ve Okmeydanı’nda 4’ü liseli 9 kişi gözaltına alındı. Beşiktaş’ta bir üniversitelinin gözaltına alınmasına ise DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi engel oldu.

 

1 MAYIS EMEK VE DAYANISMA GUNU BESIKTAS FOTO: TIMUR TARLIG/ISTANBUL, DHAZincirlikuyu’da toplanmaya çalışan gruplara polis biber gazıyla müdahale etti.Beşiktaş’ta CHP İlçe binasına aracıyla gitmeye çalışan Milletvekili Mahmut Tanal çıkar arbedede tartaklandı, milletvekili adayı Özcan ise yere düştü.

1 Mayıs İşçi Bayramı için kutlamalara izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresi ile Beşiktaş’ta çok sayıda çevik kuvvet polisi görev yerlerini aldı. İstanbul’da 20 bin polis ve 62 TOMA görevlendirdi.
RESIMID_15713633

 

 

1 MAYIS BESIKTAS FOTO MUSTAFA OZDABAK ISTANBUL DHAİşte dakika dakika yaşananlar:

08: 47 BEŞİKTAŞ’TA TOPLANMAYA BAŞLADILAR

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için gruplar, Beşiktaş’ta toplanmaya başladı. Çevik kuvvet polisi ise bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için gruplar Beşiktaş’ta toplanmaya başladı. Beşiktaş’taki CHP ilçe binası önünde toplanan göstericilerin arasında CHP’liler, İşçi Partililer, Halkevleri ve çeşitli sendikalar yer aldı. Polis gruplara karşı yoğun güvenlik önlemleri aldı. TOMA’nın ise herhangi bir taşkınlığa karşı hazır bekletildiği görüldü. Barbaros Bulvarı ve Başbakanlık Ofisi önü ise trafiğe kapatıldı.

CHP’Lİ VEKİL ARBEDEDE YERE DÜŞTÜ

Beşiktaş Barbaros Bulvarı Yıldız Kavşağı’nda toplanan bir grup, CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na yürümek istedi. Grubun önün çevik kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Grup ile göstericiler arasında tartışma yaşandı.
Bir süre sonra CHP Milletvekili Mahmut Tanal, aracı ile birlikte Barbaros Bulvarı’na görüldü. Önü polis tarafından kesilen Mahmut Tanal aracından inerek duruma tepki gösterdi.

RESIMID_15713717

Tanal, milletvekili olduğunu söyleyince, geçişine izin verildi. Ancak bu sırada diğer vatandaşlar ve CHP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Özcan da polis barikatını geçmek istedi. Çevik kuvvet polisleri Tanal’ın aracının ardından barikatı tekrar kapatınca bir süre arbede yaşandı. Arbede sırasında CHP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Özcan da yere düştü. Yaşanan olaylar nedeniyle tekrar araçtan inen Tanal, polisle tartıştı.

RESIMID_15713719

09:00: Beşiktaş’ta arama yapan polis, İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi, 22 yaşındaki Baran Hamzaçebi’yi çantasında gaz maskesi, baret ve tuvalet kağıdı olduğu için gözaltına aldı.Eski DİSK Genel Başkanı, CHP’li Süleyman Çelebi, Beşiktaş’ta gaz maskeli birinin gözaltına alınmasına engel oldu..

09.08:
Barbaros Caddesi’nde “Liseli Genç Umut” üyesi 4 kişi üzerlerinde flama ve önlük olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

09.31 :

RESIMID_15713581

Okmeydanı’nda 5 gözaltı

Okmeydanı’nda polisin durumlarından şüphelendiği kişiler üzerinde aramalar yaptı. Yapılan aramalarda çantalarından gaz maskesi, misket çıkan kişiler yakalanarak göz altına alındı. Okmeydanı, Anadolu Parkı’nda saat 09.00 sıralarında polisin durumlarında şüphelendiği kişiler üzerinde aramalar yaptı.

 

Yapılan aramalarda çantasından, gaz maskesi, misket çıkan 5 kişi polis tarafından yakalanarak göz atına alındı. Göz altına alınan bir kişinin polis tarafından plastik kelepçe takılması dikkat çekti. Göz altına alınan kişiler polis aracına alındı.

10:26
Okmeydanı’nda polis müdahalesi başladı.RESIMID_15713555

10:30
Zincirlikuyu’da da polis müdahalesi başladı

TAKSİM’E ÇIKAN TÜM YOLLAR KAPALI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde kutlamalara izin verilmeyen Taksim Meydanı’ndan Tünel Meydanı’na kadar İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm sokaklar bariyerle kapatıldı.

RESIMID_15713718

Çok sayıda çevik kuvvet polisinin yer aldığı sokak başlarında Taksim Meydanı’na gidilmemesi amacıyla İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm sokakların önü bariyerler ile kesildi. Sokak başlarında bariyerler ve çevik kuvvet ekipleri beklerken, Tünel Meydanı’nda da bir TOMA, İtfaiye aracı ve çevik kuvvet araçları hazır tutuluyor.

1 MAYIS BESIKTAS FOTO MUSTAFA OZDABAK ISTANBUL DHA

 

 

Etiketler: