Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » ‘Destan yazan’ polisler bulundu..Görgü tanığı ölümü anlattı!
‘Destan yazan’ polisler bulundu..Görgü tanığı ölümü anlattı!

‘Destan yazan’ polisler bulundu..Görgü tanığı ölümü anlattı!

Ankara  ‘da eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz’ın trafik polisiyle yaşadığı sözlü tartışma sonrasında kelepçelenmesinin ardından kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesi ile ilgili Ankara Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Ekip otosuna bindirildikten kısa bir süre sonra fenalaşan Yılmaz Koçyılmaz’ın kelepçesi çıkarılarak, o sırada olay yerinden geçmekte olan ambulansa nakledilmiş ve sağlık görevlileri tarafından müdahale edilmesine rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yapılan ilk incelemede darp ve cebir izine rastlanmadığı belirtilmektedir. Konu ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı” denildi.

FENALAŞINCA KELEPÇESİ ÇIKARILDI

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; “10.02.015 günü saat 15.00 sıralarında, kar yağışı ve kayan araçlar nedeniyle Ayaş-Ankara karayolu trafiğe kapanmış, trafikte bekletilen konvoyda bulunan Yılmaz Koçyılmaz aracından inerek yola devam etmek istemiş ve görevli polislerle tartışmaya başlamıştır, şahsın yola devam etmek için ısrarcı olması ve tartışmaya devam etmesi üzerine, şahıs, muhafaza altına alınarak ekip aracına bindirilmiştir. Ekip otosuna bindirildikten kısa bir süre sonra fenalaşan Yılmaz Koçyılmaz’ın kelepçesi çıkarılarak, o sırada olay yerinden geçmekte olan ambulansa nakledilmiş ve sağlık görevlileri tarafından müdahale edilmesine rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Cumhuriyet Savcısı nezaretinde yapılan ilk incelemede darp ve cebir izine rastlanmadığı belirtilmektedir. Konu ile ilgili adlî ve idari soruşturma başlatılmış olup, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU, POLİSLER TEŞHİS EDİLDİ

Ailesi, 45 yaşındaki Koçyılmaz’ın ölümüne neden olan iki trafik polisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Koçyılmaz ailesi iç hukuk yollarının tümünü kullanacaklarını ve sonuç alamadıkları taktirde AİHM’e kadar gideceklerini belirttiler.

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre Ankara Valiliği de polis memurları hakkında idari disiplin soruşturması başlattı. Yüksek tansiyon hastası Koçyılmaz’a kelepçe takarak ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan iki polis memuru görgü tanıklarınca da teşhis edildi.
ÖLÜMÜ ANLATTI

Ayaş’taki Aykur Yaş Meyve Sebze Kurutma Paketleme firmasının sahibi olan Yılmaz Koçyılmaz’ın çalışanı ve görgü tanığı Erdoğan Yıldız, kelepçeli ölümü SÖZCÜ’ye anlattı. Kar muhalefeti nedeniyle Ankara’ya gitmelerine izin vermeyen trafik polisleri ile patronu Koçyılmaz’ın tartıştığını belirten Yıldız, olayı şöyle anlattı:

“Kar yağışı etkili olmadan saat 15.00 gibi fabrikadan çıkıp Ankara’ya dönmek istedik. Ayaş’ın çıkışında ekipler araçların seyrine izin vermiyordu. Yaklaşık yarım saat yolun açılmasını bekledik. Sonra açılınca hareket ettik. 300 metre ilerde duran bir ekip geçişlere izin vermiyordu. Yılmaz abi araçtan inip ekibin yanına gitti. ‘Arabamın 4 lastiği de kışlık, zincirim de var izin verin geçeyim’ dedi. Polislerden biri ‘seninle mi uğraşacağız’ deyip mukavemet iddiasıyla kelepçelediler. Mukavemet asla olmadı. Yüksek tansiyon hastası olduğunu söyledi, rahatsızlandı, ilacını ben verdim. Ben müdahale ederken polisler bana yardımcı olmadığı gibi sadece seyrettiler. Tesadüfen geçen bir ambulansı durdurduk, müdahale edildi ama kurtaramadık”

 

 

Etiketler: