Cumartesi , 28 Mart 2015
Anasayfa » Güncel » O gelinin ilk yalanı Kabataş değilmiş…İki vukuatı daha çıktı !
O gelinin ilk yalanı Kabataş değilmiş…İki vukuatı daha çıktı !

O gelinin ilk yalanı Kabataş değilmiş…İki vukuatı daha çıktı !

Kabataş’ta Gezi eylemcilerinin taciz ve saldırısına uğradığını öne süren ancak bu iddiası görüntülerle çürütülen Zehra Devecioğlu adlı kadının benzer iddialarla daha önce de şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinden Canan Coşkun’un haberine göre Develioğlu, 2010’da kendisini ‘selektörle taciz ettiği’, ‘araçla sıkıştırıp takip ettiği’ iddiasıyla şikâyetçi olduğu Arif Y. hakkında bir yıla kadar hapis istemli dava açıldı.

Arif Y., yolda ilerlerken aniden önüne kırdığını kendisinin de ikaz etmek için kendisine 1-2 kez selektör yapıp ve yoluna devam ettiğini söyledi. Daha sonra aynı aracı bir marketin önünde gördüğünü ifade eden Arif Y., kimseyi takip ve rahatsız etmediğini belirtti.

Dosyada, Develioğlu’nun şikâyetine ilişkin beyanı haricinde hiçbir delil yer almadığı gibi duruşmaya da katılmadı. Yargılama sonunda Arif Y. mahkûmiyete yeterli kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraat etti.

2011’DE DE BENZER BİR ŞİKAYETTE BULUNDU

Develioğlu’nun 1 Ağustos 2011’de de kapıya gelip eşini soran ve evrak imzalatmaya çalışan bir kişiden şikayetçi olduğu öğrenildi. Develioğlu, evrakı imzalamayıp kapıyı kapattığını, daha sonra eşini arayarak böyle bir şey olmadığı haberini aldığını kaydetti. Develioğlu, evine gelen kişinin araç plakasını alamadığını, gri renkli bir araçla gelen şahsın kaçtığını kaydetti.

Şikayet sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında gelen kişinin tespit edilemediği için takipsizlik kararı verildi.