Pazar , 10 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Kadına şiddetin son kurbanı gözyaşlarıyla uğurlandı…
Kadına şiddetin son kurbanı gözyaşlarıyla uğurlandı…

Kadına şiddetin son kurbanı gözyaşlarıyla uğurlandı…

Yalova’da eski eşi Bülent Diler tarafından 9 yerinden bıçaklanarak öldürülen 2 çocuk annesi, 31 yaşındaki Seda Camgöz, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Yakınları, Seda Camgöz’ün 5 ve 2.5 yaşındaki çocuklarını üzülmemesi için cenaze törenine getirmedi.

 
Cinayet, dün Sabah işlendi. Özel bir dershanenin halkla ilişkiler biriminde çalışan Seda Camgöz, sabah işe geldikten sonra, kahvaltılık almak için dışarı çıkınca, yolda karşılaştığı, bir şirketin bölge müdürü, eski eşi Bülent Diler tarafından 9 yerinden bıçaklandı. Ambulans ile hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Bülent Diler, cinayet ile ilgili yakalandı. Boşandıktan sonra kendisini tehdit ettiği Seda Camgöz’ün şikayeti üzerine, Aile Mahkemesi tarafından hakkında ’Evden uzaklaştırma kararı’ verildiği belirlenen Diler, ifadesinde “Boşandıktan sonra çocuklarım, Seda’nın yanında kalıyordu. Bu nedenle kendisiyle tekrar bir araya gelmek istedim. Teklifimi kabul etmiyordu. Son zamanlarda arkadaşlarım bana, Seda’nın başka biri ile ilişkisi olduğunu söyledi. Otomobilimle işe giderken kendisini gördüm. Konuşmak istedim. Tersleyince elimi kana buladım” dedi. Aynı gün mahkemeye çıkartılan Bülent Diler tutuklandı.
BABASI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Boşandıktan sonra velayeti kendisine verilen çocukları 5 yaşındaki kızı Nina ve 2.5 yaşındaki oğlu Kuzey ile birlikte babası Hüseyin Camgöz’ün yanında kalan Seda Camgöz, bugün öğle Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında Yalova Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi. Çocuklarının üzülmemesi için getirilmediği cenaze törenine, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Termal Belediye Başkanı Ak Partili İsmail Atik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari ile Seda Camgöz’ün işyerinden arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Törende gözyaşlarını tutamayan talihsiz kadının babası Hüseyin Camgöz’ü, yakınları sakinleştirdi.
Seda Camgöz’ün çalışma arkadaşları, “Seda, Düzce’de üniversite eğitimi görürken burada Bülent Diler ile tanıştı. Bir birlerini sevdiler. Sonrada evlendiler. Çocukları dünyaya geldikten sonra Seda, kocası tarafından sürekli şiddet gördü. Dayanamayınca boşandı. Buna rağmen Bülent Diler onu tehdit ediyordu. Kendisi, öldürülmekten korkuyordu. En büyük endişesi çocuklarıydı. Sonunda, Seda’nın korktuğu oldu ve yaşamını yitirdi” diye konuştu.

 

(DHA)

Etiketler: