Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Korkunç cinayette yeni gelişme
Korkunç cinayette yeni gelişme

Korkunç cinayette yeni gelişme

İstanbul Otogarı’nda Hamdullah Ayaydın’ın öldürülmesi, baldızı C.İ.’nin yaralanması ile sonuçlanan olaydan sonra Mardin’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Kocakent Köyü’nde oturan Ayaydın’ın kayınpederi ve C.İ.’nin babası Sabri İ., Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı’na ifade verdi.

İ. ailesi, kızlarının damatları tarafından kandırılarak kaçırıldığını söylerken, Ayaydın’ın eşi M.A.’nın da 3 aylık hamile olduğu belirtildi.

Anne Rukiye İ., Cuma gecesi evlerine gelen damatlarının küçük torunlarına bakması ve eşi M.’ye yardımcı olması için kızları C.’nin yanında Kızıtepe’ye götürdüğünü ve sonra kaçırdığını söyledi. Anne İ., “Birisinin damadı, oğlu gibidir. Baldızını kaçıracağını nereden bilelim? İstanbul’da tedavi gören kızım C. ile görüşmedik, durumu nasıl bilmiyorum. Kızımın damadım tarafından zorla ve kandırılarak kaçırıldığını biliyorum. İnsan kardeşi olan baldızını kaçırır mı? Damadım ile evli olan kızım M. ise 3 aylık hamiledir” dedi.

Milliyet’te yer alan habere göre C.İ.’nin kuzeni Ramazan İ. ise, “C., eniştesi tarafından kandırılarak önce Kızıltepe’ye götürülüyor. Orada ablası olayı ve kardeşinin getirildiğini bilmiyor. Ablası sonradan öğrenip karşı çıkınca Hamdullah eşi M.’yi darp ederek hastanelik ediyor” dedi. İstanbul’daki saldırıyı kimin yaptığını bilmediklerini söyleyen Ramazan İ., C.’nin zorla mı yoksa kandırılarak kaçırıldığını bilmediklerini bunun vereceği ifadeden sonra ortaya çıkacağını söyledi.

AİLE CENAZEYİ İSTEMEDİ

Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’nda dün otobüsten beraber indiği Ceylan İ. ile uğradıkları bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Hamdullah Ayaydın (25) İstanbul’da toprağa verildi.

Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu morgundan yakınları tarafından alınan Ayaydın’ın cenazesi, Büyükçekmece’deki Aybars Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığı’nda defnedildi.

Baldızı Ceylan İ’yi kaçırdığı iddia edilen Hamdullah Ayaydın’ın ailesinin, oğullarının yüz kızartıcı bu hareketinden dolayı cenazeyi istemediği ve taziyesinin de yapılmayacağı öğrenildi.

BALDIZINI KAÇIRDIĞI İDDİASI

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan tır şöförü Hamdullah Ayaydın’ın, dini nikahla beraber yaşadığı eşinden 1 yaşında bir kız çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 31 Ocak’ta eşi ve kızı ile kayınpederi Sabri İ’nin evine giden Ayaydın, 19 yaşındaki baldızı Ceylan İ’yi de alarak eve doğru hareket etti. Arabadan eşini ve kızını indiren Ayaydın, baldızı ile önce Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine, oradan da otobüsle İstanbul’a geldi.

Hamdullah Ayaydın ile Ceylan İ. dün otogarda otobüsten indikten kısa bir süre sonra 4 kişinin saldırısına uğramış, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleri sonucu Ayaydın olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Ceylan İ. hastaneye kaldırılmıştı.