Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Liseli Ant Sekban 2 gündür kayıp!
Liseli Ant Sekban 2 gündür kayıp!

Liseli Ant Sekban 2 gündür kayıp!

İstanbul Çekmeköy’de okuldan evine dönerken kaybolan 16 yaşındaki Ant Sekban’dan ailesi 2 gündür haber alınamıyor.

Çekmeköy’e bağlı Reşadiye Köyü’nde ikamet eden ve Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2 sınıf öğrencisi olan Ant Sekban, Cuma günü okul çıkışında ortadan kayboldu. Minibüsten arkadaşlarıyla birlikte 17.15 sıralarında Şehit Murat Caddesi, Çift Pınar Sokak’ta bulunan evinin yakınlarında inen Ant Sekban’dan bir daha haber alınamadı.

Eve gelmediği için endişelenen Sekban ailesi durumu polis ve arama kurtarma ekiplerine haber verdi. Jandarma ve arama kurtarma ekiplerinin çevrede ve evin yakınındaki ormanlık alanda geniş çaplı yaptığı aramalara rağmen Ant Sekban’dan henüz iz yok.

“2 GÜNDEN BERİ HABER ALAMIYORUZ”

Amca İhsan Sekban, “Çocuğumuz Ant Sekban okuldan çıkıyor. Evine kadar minibüse biniyor yaklaşık olarak 17.15 sıralarında Reşadiye Köyü’ne geliyor. Arkadaşlarıyla beraber bakkalın önünde minibüsten iniyor. Ev ile bakkal arasındaki mesafe 150 adım. 150 adım içerisinde çocuk kayboluyor. Cuma günü saat 17.15’ten beri çocuğumuz kayıp. Şu ana kadar ilk günden beri yapılan işlemler içerisinde AKUT olmak üzere jandarma aynı zamanda komando birlikleri olmak üzere arazi taraması yapıldı. Binaların arka tarafı orman ön tarafı yol. Arka taraflara baktığımızdan dolayı orman taraması yapılmış durumda. Kesinlikle orman tarafında olmadığını belirlediler” dedi.

Konuyla ilgili araştırma devam ediyor.

FATİH İ. YILMAZ, İSTANBUL (CİHAN)