Pazartesi , 13 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Oğlunu askerde kaybeden aileye iki buçuk yıl sonra kanlı elbiseleri yolladılar!
Oğlunu askerde kaybeden aileye iki buçuk yıl sonra kanlı elbiseleri yolladılar!

Oğlunu askerde kaybeden aileye iki buçuk yıl sonra kanlı elbiseleri yolladılar!

Muş’ta Jandarma karakolunda zorunlu askerlik yaptığı sırada, piyade tüfeğinden çıkan kurşunla yaşamını yitirdiği iddia edilen er Uysal Doğan’ın kanlı elbiseleri, iki buçuk yıl sonra ailesine gönderildi.

 

Doğan’ın ailesi, şüpheli ölümü 2012 yılında yargıya taşırken, Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi, iki buçuk yıl sonra dosyayla ilgili takipsizlik kararı verdi.

 

Uysal Doğan’ın ailesi, takipsizlik kararının ardından Anayasa Mahkemesi’ne başvurma hazırlığı yaparken, Antalya Sulh Hukuk Mahkemesi, emanetinde bir paketleri olduğu ve bunun alınması gerektiği yönündeki aileye bir tebligat gönderdi. Antalya Adliyesi’ne giden aileye, oğullarının kanlı kıyafetleri teslim edildi.

 

Aileye manevi ızdırap çektirilmesinin suç kapsamında olduğunu belirten ailenin avukatı Ahmet Çevik “Her şüpheli ölüm bir cinayettir. Bu ailemize de kanlı kıyafetlerin gönderilmesi aslında suç niteliği taşır. Daha iç yargı yolları tükenmiş değil. Aileye manevi ızdırap çektirilmesi suç kapsamındadır ve hatta devletin tazminat sorumluluğunu da gerektirir.” ifadelerini kullandı.

DHA

Etiketler: