Salı , 12 Mayıs 2015
Anasayfa » Güncel » Ünlü sunucu çok kızdı…’O…spu, kaşar’
Ünlü sunucu çok kızdı…’O…spu, kaşar’

Ünlü sunucu çok kızdı…’O…spu, kaşar’

Şirin Payzın, Kabataş yalanını haberleştiren Elif Çakır’ı programına çıkarması sonrası eleştiri bombardımanına tutulması hakkında açıklama yaptı.

Mersin’de katledilen Özgecan Aslan ve kadına yönelik şiddeti konu alan Şirin Payzın’ın programında beş erkek konuk dışında tek kadın konuk olarak Elif Çakır’ı ağırlamasına yönelik eleştiriler, hakaret boyutuna ulaştı. Şirin Payzın Twitter’da attığı mesajlarla bu hakaretlere cevap verdi.

Payzın, 2 gün önce yaptığı programda Özgecan Aslan ve kadına yönelik şiddeti konu aldı. Programda, Gezi eylemleri sırasında görüntülerle yalan olduğu ortaya çıkan Kabataş yalanını savunan Elif Çakır’ın ağırlanması ve kadın konulu programa 5 erkeğin katılması tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın feministlerle ilgili, “Ben kalkıyorum kadının Allah’ın erkeklere bir emaneti olduğunu söylüyorum. Bu feministler filan var ya. ‘Ne demek’ diyor ‘Kadın emanetmiş, bu hakarettir’ diyor. Ya senin bizim dinimizle medeniyetimizle ilgin yok ki.” şeklindeki sözlerinin programda sorulmasına, konuklardan İrfan Aktan’dan tepki geldi. Aktan programda dışlanan ve ötekileştirilen feminist kadınlar yerine bu konukların olmasından utandığını ve evinde olsa kanalı değiştireceğini söyledi.

Programdaki bu gelişmeler üzerine sosyal medyada Şirin Payzın’a yönelik eleştiriler bir süre sonra hakaretlerle devam etti. Payzın’a yönelik çok ağır hakaretlerden üzerine, Şirin Payzın sosyal medyadan açıklama yaptı. “Varsa eleştirisini ya da tepkisini medeni biçimde yapmak göstermek yerine ‘orospu’ ‘kaşar’ diyen birine ben bir şey diyemiyorum” diyen Payzın, kendisine hakaret edenlerle ilgili hukuki bir işlem yapmayacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER: 

Canlı yayında “Kabataş yalanı” ortaya çıkınca çıldırdı!

Kabataş yalanının mucidinden canlı yayında ‘Balyoz’ özrü !