Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Güncel » Suriyeli mülteciler ölümden döndü!
Suriyeli mülteciler ölümden döndü!

Suriyeli mülteciler ölümden döndü!

Mersin’de yaklaşık 200  Suriyeli mülteciyi taşıyan balıkçı teknesi, birden su almaya başladı. Paniğe kapılan kaptanın hızla kıyıya doğru çekmeye çalıştığı tekne karaya vurunca birkaç mülteci denize düştü. Çevredeki balıkçıların yardımıyla karaya çıkarılan Suriyeli’ler ölümden döndü. Balıkçı teknesine 200 kişinin sığması ise şaşkınlık yarattı.

Mersin’in merkez Akdeniz İlçesi’nde yaklaşık 200 Suriyeli, dün gece saatlerinde Karaduvar sahilinde bindikleri ‘Demir Ali’ isimli balıkçı teknesiyle denize açıldı. Balıkçı teknesi denizde belli bir süre Suriyeli’leri götürürken, açıkta başka bir gemiye aktarmak istedi ancak gemi Suriyelileri almadı.

Açıkta Suriyeli göçmenlerle kalan balıkçı teknesi, havanın bozuk olması ve aşırı yük nedeniyle birden su almaya başladı. Kaptan Ali Memdili paniğe kapılarak hızla tekneyi kıyıya çekmeye çalışırken, tekne karaya vurdu ve bazı göçmenler denize düştü.

Teknede kalan ve içinde kadın ile çocukların da bulunduğu göçmenler ise can havliyle karaya çıkarak kaçmaya başladı. Bölgede bulunan balıkçıların yardımı ile teknedeki ve denizdeki bütün göçmenler kıyıya çıkartılırken, bazıları çeşitli yerlerinden yaralandı. Ali Memdili ve adı açıklanmayan oğlu ise kaçtı.

DHA