Salı , 3 Mart 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Abdi Ağa’lar bitmemiş…O rektörden Yaşar Kemal’e çirkin tweet
Abdi Ağa’lar bitmemiş…O rektörden Yaşar Kemal’e çirkin tweet

Abdi Ağa’lar bitmemiş…O rektörden Yaşar Kemal’e çirkin tweet

Türk ve dünya edebiyatının dev ismi Yaşar Kemal son yolculuğuna uğurlanırken Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü, Osmanlı Araştırmaları Vakfı mütevelli heyeti başkanı Ahmet Akgündüz’den çok çirkin bir tweet geldi. Akgündüz ‘Yaşar Kemal öldü..Ancak ben henüz hayatına ait ayrıntılar içinde Yaşar Kemal’e rahmet dileyecek bir şey ipucu  bulamadım’ mesajını yazıp paylaştı.

cumhuriyet.com.tr’de yer alan habere göre  Gezi direnişini, “dinsizlerin protestosu” olarak değerlendiren Ahmet Akgündüz’ün, “Gezi dinsizler, pkk’lılar, sarhoşlar, faizciler ve chp zihniyeti tarafından tertipleniyor” sözleri Hollanda parlamentosunda tartışma konusu olmuştu.

YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERASYONUNU BÖYLE SAVUNMUŞTU

Son olarak, rüşveti doğrulamış ancak AKP hükümetini aklayan şu sözleri yazmıştı Akgündüz:  “Biz 700.000 tl’lik saati ahlaksızca koluna takanları, belediyeye 90 bin tl’ye mal olan daireleri, 58 bin tl’ye kendi yandaşlarına seçim malzemesi olarak peşkeş çeken belediye başkanını ve cami yapılmak üzere askeriye bile ikna edilerek alınan arsaya ticari bina yapıp yakınlarına vermek isteyen gafilleri, bu hükümetin günahkâr zerreleri olarak görüyoruz.” demişti.