Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Ajanın kadın olması için epey savaş verdik
Ajanın kadın olması için epey savaş verdik

Ajanın kadın olması için epey savaş verdik

Başrollerinde Emily Blunt, Benicio Del Toro ve Josh Brolin’in rol aldığı Sicario adlı aksiyon filmin, Cannes Film Festivali’ndeki gösteriminden sonra kamera karşısına geçen ekip, film hakkında detayları paylaştı. Büyük ödül Palme d’Or/ Altın Palmiye için yarışan Sicario’da Emily Blunt’ın oynadığı ana karakterin aslında bir erkek oyuncu için yazıldığı fakat yönetmen Denis Villeneuve’n isteğiyle senaryoda değişiklik yapıldığı açıklandı.

Villeneuve, “Üzerimizde Emily’nin canlandırdığı ajanın erkek olmasını talep edenlerin ciddi baskısı vardı” dedi. baskıya direndiler Yönetmense konuyla ilgili şöyle konuştu; “Aslında senaryo birkaç yıl önce yazılmıştı. Hemen hemen herkes karakterin erkek olması gerektiğini savunuyordu, özellikle senaristimiz Taylor Sheridan ajanın erkek olması oldukça baskıya uğradı, yine de vazgeçmedik” dedi.

İngiliz oyuncu Emily Blunt, bugüne dek bu tarz rollerin kendisine çok sık teklif edildiğini ancak ilk kez kusurları, sıkıntıları olan bir kadın ajanın dikkatini çekmeyi başardığını anlattı. Blunt, “Erkeklerin egemen olduğu bir dünyada hem onlarla, hem de kötülerle savaş veren bir ajanı canlandırıyorum. Bu karakteri canlandırmak için FBI ajanlarıyla görüşerek onları gözlemledim” dedi. Ünlü yıldız, kadın FBI ajanları içinse “Tanıştığım kadın ajanlar kesinlikle karşılıklı bira içmek isteyeceğiniz türden profillerdendi. Her zaman kadın polis/ajanların nasıl yaşadıklarını, çoğunluğu erkek olan meslektaşlarıyla nasıl geçindiklerini, sosyal ve aile yaşamlarını merak etmiştim” dedi. GUARDIAN

Etiketler: