Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » ‘Amy belgeseli yanlışlarla dolu’
‘Amy belgeseli yanlışlarla dolu’

‘Amy belgeseli yanlışlarla dolu’

2011’de ölen ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un ailesi, kızları hakkında yapılan belgeselin hatalarla dolu olduğunu açıkladı. Winehouse’un ailesi adına yapılan açıklamada, “Sevgili Amy’mize gerçekten saygı duyup özleyenler, kendilerini bu filmden bağımsız tutsun” denildi.

Açıklamada ayrıca, ünlü şarkıcının ailesine yapılan suçlamaların yersiz ve dengesiz olduğu belirtildi. Asif Kapadia’nın yönettiği Amy adlı belgesel, bu yıl Cannes Film Festivali’nde gösterilecek. Kapadia, daha önce de 1994’deki bir yarış sırasında geçirdiği kazada ölen Brezilyalı ünlü Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna hakkında bir belgesel yapmış ve benzer eleştirilere uğramıştı.

Filmin yapımcıları ise yaptıkları açıklamada, Amy belgeselini, ailesinin tüm desteğini arkalarına alarak yaptıklarını ve konuya, tıpkı Senna belgeselinde olduğu gibi “topyekûn bir nesnellikle” yaklaşım gösterdiklerini öne sürdü. Yapımcılar adına yapılan açıklamada, Amy Winehouse’u yakından tanıyan 100 kişiyle görüşme yapıldığı da hatırlatıldı. Amy Winehouse, Temmuz 2011’de 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetmişti. GUARDIAN

Etiketler: