Çarşamba , 6 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Bağımsız filmler parasız bırakmış
Bağımsız filmler parasız bırakmış

Bağımsız filmler parasız bırakmış

Son iki yıldır üst üste dünyanın en çok kazanan aktörü seçilen Robert Downey JR, geçtiğimiz günlerde yeni filmi Avengers: Age of Ultron/ Yenilmezler: Ultron Çağı’nın tanıtımı sırasında, kendisiyle röportaj yapan bir gazetecinin uyuşturucu ve alkol problemleri yaşadığı geçmişiyle ilgili sorular sorarak, röportajı terk etmesiyle gündeme gelmişti.

 

 

Iron Man/ Demir Adam karakteriyle yer aldığı yeni filmi Yenilmezler: Ultron Çağı’nın dünya tanıtımını yapmaya devam eden ünlü aktör, bağımsız sinema konusundaki ilginç görüşleriyle bir kez daha gündeme gelmeyi başardı. “Bağımsız filmler yorucu ve bazen hastalıklı yapıya sahip” diyen Downey JR, bu yapımların yönetmenlerini “deneyimsiz ve banal kişilikler” olarak tanımladı. Downey JR, “Evet bazen adı sanı duyulmamış bazı yapımlar sizi hiç beklenmedik bir şekilde parlatabiliyor ama bağımsız yapımlarda yer almak bence sabrın sınırlarını zorlayabiliyor” dedi.

 

“IÑÁRRITU, İNGiLiZCE’Yi SÖKMEYE BAŞLADI”

 

 

Düşük bütçeli bağımsız filmlerde oynamanın oyuncunun cebinden ekstra para harcattığını belirten oyuncu ‘işin meşakkatli’ tarafını şu sözlerle açıkladı: “Bu filmlerdeki tipik yönetmen/ yapımcı ve oyuncu arasındaki diyologlar, ekibin size “Hey Robert, çekimler sarktı, acaba doğumgününe kadar burada kalıp, Haziran’ın bilmem kaçında geri gelebilir misin? Bu arada tüm ekip gibi sen de yol masrafını ödersen şahane olur.” Birdman/ Atmaca filmiyle 2015 yılının Oscar’ında En İyi Film, Yönetmen, Aktör gibi ödülleri silip süpüren Meksikalı rejisör Alejandro González Iñárritu’nun, “süper kahraman filmleri; bir çeşit kültürel soykırımdır” sözü hatırlatılan Downey, “Bu adama inanılmaz saygı duyuyorum özellikle anadili İspanyolca olan birinin, İngilizce bir kalıbı bu kadar doğru kullanmasını zekice buluyorum” şeklinde cevap verdi. GUARDIAN

Etiketler: