Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Bu kez ressam Sylvester Stallone
Bu kez ressam Sylvester Stallone
US actor Sylvester Stallone poses in front of an artwork at a retrospective of his paintings entitled "Real Love" Paintings 1975-2015 at the Museum of Contemporary Art in Nice, southeastern France, on May 16, 2015. AFP PHOTO / FRANCK PENNANT = RESTRICTED TO EDITORIAL USE, MANDATORY MENTION OF THE ARTIST UPON PUBLICATION, TO ILLUSTRATE THE EVENT AS SPECIFIED IN THE CAPTION = (Photo credit should read FRANCK PENNANT/AFP/Getty Images)

Bu kez ressam Sylvester Stallone

O yalnızca bir sinemacı olmadı… 40 yılı aşkın bir zaman dilimine sığdırdığı tablolarıyla, şimdiden eleştirmenlerin takdirle karşıladığı bir ressam olmayı başardı. Sylvester Stallone, Fransa’da açtığı yeni sergisini anlattı.

Aksiyon türünün en iyi örneklerinden Rocky ve Rambo filmlerinin yıldızı Sylvester Stallone, bu kez bambaşka bir kimlikle sevenlerinin karşısına çıktı. Stallone ilk kez, 2009’da Miami Beach’te açtığı resim sergisiyle sanatseverlere ‘merhaba’ demişti. Övgülerle karşılaşanan tablolarını iki yıl sonra İsviçre’de de beğeniye sunan aktör, bu kez Real Love: Painting 1975- 2015 adlı sergisiyle Fransa’nın Nice şehrinde bulunuyor.

‘İlk aşkım’ dediği resim tutkusu için, “İmkanlar el verseydi, yaşamımı sadece resim yaparak sürdürürdüm” diyen usta oyuncu, Real Love: Painting 1975- 2015’i anlattı.

Çalışmalarınıza “Real Love” adını verdiniz, resmin sizin hayatınızdaki önemi nedir?

Sanat, küçük yaşlarımdan itibaren beni etkisi altına almış bir disiplin. Yaşım ilerledikçe resim sanatına daha da yaklaşıyorum. Real Love adına gelince,bu çalışmada kişisel olarak sevdiğim, aşk duyduğum şeyleri resmettim, bu yüzden tüm tabloların geneline Real Love adını koymayı uygun gördüm.

“Real Love: 1975- 2015”, 40 yıllık bir süreç etrafında şekillenmiş hatta oyunculuk kariyerinize büyük ivme kazandıran Rocky filminin çekiminden de bir yıl önceye işaret ediyor. Oyuncu ve ressam kimliğiniz birbirini besledi mi?

Filmler hayatı algılayabilme konusunda bana çok yardımcı oldu. Resim ve oyunculuğun kişiliğime sağladıkları katkılar oldukça farklı. Çünkü resim yaparken, bilinçli ve beyinsel bir süreçten geçiyorum.

Tablolarınızda,Warhol, Basquiat ve Schnabel’in etkileri görülüyor diyebilir miyiz?

Kesinlikle bu sanatçılardan ilham aldım. Özellikle Alman ekspresyonizmden ve Rus ressam Kazimir Malevich’den etkilendiğimi söyleyebilirim.

Eserlerinizinin ne kadarı otobiyografik öğeler taşıyor?

Tablolarımın bazıları zaman ve hareket temalarına yoğunlaştığım dönemlerin eserleri.. Fakat yine de genele vurduğumda, eserlerimin hemen hemen hepsinin fazlasıyla 40 yılımı anlattığını görüyorum.

Blouinartinfo