Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » ‘Cinsiyet değişimi’ reyting rekoru kırdı
‘Cinsiyet değişimi’ reyting rekoru kırdı

‘Cinsiyet değişimi’ reyting rekoru kırdı

Ünlü model Kim Kardashian’ın cinsiyet değiştiren üvey babası Bruce Jenner’la ABC televizyonunda ünlü televizyon yüzü Diane Sawyer’a verdiği röportaj, 17 milyon kişi tarafından izlenerek rating rekoru kırdı. Amerikalı ünlü atlet, 1972 Münih ve 1976 Montreal Olimpiyatlarının yıldızı Bruce Jenner, televizyonda ilk kez “kadın” kimliğiyle göründü.

 

Nielsen verilerine göre programı 18-49 yaş arasındaki 16.9 milyon izleyicini tamamı seyretti. Bu sonuç, Mart 2000 tarihinden beri televizyon tarihinde alınan en yüksek rating rekoruna işaret etti. Nielsen, ayrıca sosyal medyada da programın ratinginin yüksek olduğunu, konu hakkında 972 bin tweet atıldığını belirledi. 65 yaşındaki Bruce Jenner, çocukluğundan beri kendisini kadın hissettiğini söyledi. Bugüne kadar üç kez evlenen Bruce Jenner tüm eski eşlerinin yaşadığı bu cinsiyet çatışmasını bildiğini de ifade etti. Jenner, bu iç çatışma yüzünden bir kez intiharın eşiğine geldiğini, 1980’li yıllarda kadına dönüşmek için kullandığı hormon ilaçlarının göğüslerinin büyütmeye başladığını daha sonra değişim sürecinden korkup ilaç almayı bıraktığını anlattı.

 

Jenner, çocuklarının ve Kim Kardashian’ın cinsiyet değişimi sürecinde kendisine çok destek olduğunu söylerken, bunun erkek olarak verdiği son röportaj olduğunu da sözlerine ekledi. Jenner, Temmuz ayında E! Kanalında yayınlanacak yeni bir programa hazırlanıyor. Sekiz bölümden oluşacak ve 26 Temmuz’da ilk bölümü yayınlanacak belgesel ve reality show karışımı programda Jenner, bir trans kadın olarak yaşamayı anlatacak. VARIETY/EW

Etiketler: