Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » En zor rolüm Corleone oldu
En zor rolüm Corleone oldu

En zor rolüm Corleone oldu

Sinema endüstrisinin gelmiş geçmiş en iyi aktörlerinden Oscar’lı oyuncu Al Pacino, The Guardian gazetesine verdiği röportajında, içini döktü. Usta aktör, “ Hayata tutunmamı sağlayan yegâne şey işim oldu ama hiçbir zaman materialist bir adam olmadım.” dedi.

Para dediğin nedir ki… Yaşamım boyunca materialist bir tip olmadım. İşsiz kaldığım okul yıllarımda ihtiyaç duydum paraya, onun dışında meselem hiç para olmadı.

Dedem, James Gerardi… Dedem çok çalışkan bir adamdı, sıvacıydı ve dünyada en zevk aldığı şey mesleğini icra etmekti. Hayata mesleğim sayesinde tutunmayı ondan öğrendim.

Yaşamımın kırılma noktası… Annemin ve dedemin birer yıl arayla ölmeleri beni derinden sarstı. Sadece 22 yaşındaydım ve yaşamımdaki iki etkili insan gitmişti. Kendimi kaybetmiş ve içkiye vermiştim. 1977’de nihayet gözlerimi açarak, işime odaklanmam gerektiğini anladım.

Sosyal medyanın gücünün farkındayım… Her ne kadar kullanmasam da, facebook sayfamda 5.4 milyon insandan ‘like’ alıp durduğumu görüyorum. ‘Like’ almak da ne demek, hala anlayamıyorum fakat sosyal medyayı, söylemek istediklerinizi duyurabilmemizi sağlayan bir platform oluşturduğu için takdir ediyorum.

The Godfather…. 74 yaşındayım ve Michael Corleone kariyerim boyunca canlandırdığım en zor roldü. Çünkü ilk zamanlar, Carleone’yi mafya olarak göremedim. Tabi bir de, oyunculuk kariyerimin başındaydım ve her gün karşımda Marlon Brando gibi bir usta vardı.

Robert De Niro ve ben… Robert De Niro’yla aramda her zaman bir rekabetin olduğu düşünüldü. Bobby’yi çok iyi tanırım, iyi arkadaşımdır ve kariyer yolculuğumuzda aynı deneyimleri tattık. De Niro’nun özellikle komedi tarafına bayılıyorum, o gerçek bir dahi.

Etiketler: