Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Flamenko ateşi İstanbul’da
Flamenko ateşi İstanbul’da

Flamenko ateşi İstanbul’da

İş Sanat unutulmaz etkinliklere imza attığı 15. sezonunu Flamenko’nun tutkulu ismi Eva Yerbabuena Flamenko Topluluğu’nun nefes kesen performansıyla tamamlıyor.

 

 

Flamenko’yu dans, müzik ve şarkının büyüsüyle birleştiren bir felsefeye sahip olan topluluk, kurulduğu 1998 yılından bu yana kusursuz performanslarıyla tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Bugüne kadar sahnelediği sekiz ödüllü gösteriyle seyircilerine özgün ve renkli bir Flamenko deneyimi sunan topluluğun yaratıcısı Eva Yerbabuena, 2013’te En İyi Kadın Dansçı kategorisinde Max Ödülü ve Ulusal Ödül’e layık görüldü. Sydney Opera Binası’na davet edilen ilk Flamenko dansçısı olan Eva Yerbabuena dünya basınında da büyük yankı uyandırdı.

 

 

The Guardian’ın “…etkileri tekniğin ötesine uzanan vizyoner, hakim bir dansçı…” yorumunda bulunduğu sanatçı dünyaya dair kaygılarını, korkularını, arzularını Flamenko ile izleyicilere aktarıyor. Şimdiye kadar Joaquin Cortes, Mikhail Baryshnikov ve Pina Bausch gibi dans dünyasının önde gelen isimleriyle çalışan başarılı sanatçı, memleketi Granada’nın zengin kültürünü kendi dans diliyle anlatıyor. 1997 yılında Mike Figgis’in Flamenko Kadın isimli belgeselinde de yer alan Yerbabuena ve topluluğunun 22 Mayıs Cuma gecesi sergileyecekleri kendi ismini taşıyan görsel şölen için yerinizi ayırmayı unutmayın.

 

TARAF

Etiketler: