Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Fox News’tan Picasso’nun milyon dolarlık eserine sansür
Fox News’tan Picasso’nun milyon dolarlık eserine sansür

Fox News’tan Picasso’nun milyon dolarlık eserine sansür

Amerikan Fox News kanalının, Picasso’nun pazartesi günü 179 milyon dolara satılarak rekor kıran eserine sansür uygulaması tepki çekti.

 

İmza attığı skandallarla çok konuşulan Amerikan Fox News kanalı bir kez daha şaşkınlık yarattı. Kanalın, Picasso’nun geçen günlerde 179 milyon dolara alıcı bularak rekor fiyata satılan ‘Women of Algiers’ adlı eserine sansür uygulaması tepki çekti.

 
Independent’ta yer alan habere göre, kanal, tablodaki kadınların göğüs ve genital bölgelerini kapattı. Uzmanlar, tabloda sansürlenmeyen bölgelere haber şeridinin bilerek yerleştirildiği ve bu şekilde üstü kapalı sansür uygulandığını söyledi. New York dergisinden sanat eleştirmeni Jerry Saltz, Twitter hesabından kanalı eleştirdi ve “Fox News ve muhafazakarlar cinsel açıdan ne kadar hasta? Picasso’nun tablosunun bazı bölümlerini bulanıklaştırmışlar. Hasta zihinler” yazdı.

 

 

Sanatçı ve yazar Gonzalo W Benard uygulamayı “zavallı” olarak nitelerken, sanat yazarı Aruna D’Souza kanalla dalga geçerek, “Fox News’un izleyicilerini Picasso’nun terbiyesiz zihninden korumasından memnunum” dedi.

Etiketler: