Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Grace of Monaco gerçekleri
Grace of Monaco gerçekleri

Grace of Monaco gerçekleri

İlk gösterimini gerçekleştirdiği Cannes Film Festivali’nde seyirciler ve eleştirmenler tarafından önce alay edilen sonra yuhalanan Prenses Kelly’nin yaşamını anlatan Grace of Monaco filminin senaristi ilk kez konuştu. Kelly’i Nicole Kidman’ın canlandırdığı film gişede adeta çuvallamış, yalnız oyunculuklar değil kullanılan müzikler de eleştirilere maruz kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de, Amerikan televizyonlarında gösterilen Grace of Monaco sırasında,sosyal medya hesabından filmin yapılış sürecinde neler yaşadıklarını paylaşan senarist Arash Amel, “ 2011 yılında Grace of Monaco’nun film senaryosunu yazmak için masaya oturduğumda, aradan 4 yıl geçmesine rağmen hâlâ insanları eğlendirebileceğini tahmin edemezdim” derken sözlerine şöyle devam etti:

“Daha filme başlamadan, yönetmen ve yapımcı arasındaki anlaşmazlıklar sonucu sette yaşanan huzursuzluklar, geciken çekimler ve tabi ki Monako Kraliyet ailesinden gelen baskılar bu filmi çok hırpaladı.” Grace of Monaco‘yu kaleme almadan önce, bir yıllık hazırlık sürecinden geçtiğini belirten Amel, “tam bit yıl boyunca tüm gazete ve dergi arşivlerini taradım, Kelly’nin 15 farklı otobiyografisini okudum” dedi. Filmin son halinin tamamen yönetmen ve yapımcının eseri olduğunun altını çizen senarist, “Filmin soundtrack’ine gelince, önemli sahnelerin üzerine konan o şarkıları her duyduğumda kulaklıklarımı takıyorum” dedi. Her yıl sinema endüstrisinin önde gelenleri tarafından değerlendirilen yapımlar arasında, Grace of Monaco “yılın fiyasko yapımı” olarak gösterilmişti.

INDEPENDENT

Etiketler: