Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Kayahan son yolculuğuna uğurlandı
Kayahan son yolculuğuna uğurlandı

Kayahan son yolculuğuna uğurlandı

Uzun süredir tedavi gördüğü kansere yenik düşen usta sanatçı Kayahan dün ailesi ve sevenleri tarafından sonsuzluğa uğurlandı. Sanatçı için ilk tören Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda düzenlendi. Törenin sunuculuğunu Suat Suna üstlendi. Nilüfer, İskender Paydaş, Arif Sağ, Hakan Peker, Sezen Aksu, Mirkelam gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok sanatçı, yakınları ve sevenleri tören alanındaki yerini aldı.

14 ŞUBAT’TAKİ SON KONSER…

Törende konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Kayahan ve Nilüfer’in 14 Şubat tarihinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde beraber sahne aldığını da hatırlatarak, “Bizim gibi 45 yaş ve civarında olan insanlar onun 80’li ve 90’lı yıllarda bu ülkenin ruhuna uygun eserlerini hayatlarının her noktasında hissetmişlerdir. Olağanüstü eserlerini her hücresinde hissedilebilir düzeyde bizimle paylaştığı 14 Şubat Sevgiler Günü’nde bana da olağanüstü bir iz bırakma imkânı verdi” dedi. Kayahan’ın sanatçı arkadaşı Mirkelam ile anılarını anlatarak, “Öyle güzel öyle gerçek şeyler söylerdi ki o gerçeklere 2 saat dayanabilirdiniz. Ben Kayahan ağabeyi hep 2 saat, 2 saat hatırlıyorum. Çünkü çok akıllı da bir insandı. Sevdiği insanları hep koruyan, gözeten biriydi. Başımız sağ olsun” dedi.

YERİ DOLDURULMAZ

CRR’deki tören sonrası cenaze Teşvikiye Camii’ne götürüldü. Cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda sanatçı, Kayahan’ın ailesi ve yakınları katıldı. Sanatçılar. Kayahan’ın müzisyen kimliğine vurgu yaparak, yeri doldurulamayacak bir müzik adamını kaybettiklerini söyledi. Orhan Gencebay, “Hepimizin başı sağ olsun. Kayahan, hepimizin çok sevdiği saydığı son derece üretken bir sanatçımızdı. Müziğimizi üretenlerden biriydi” dedi. Tarkan ise “Büyük müzik adamıydı. Şarkılarıyla kendisini çok severdik. Şarkılarıyla her zaman kalbimizde yaşamaya devam edecektir. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu. Kayahan, cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi. DHA

05trfs1kayahan2

Etiketler: